To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  EKOlab: Mała architektura - Drugie życie kartonu
już niedostępne -

EKOlab: Mała architektura - Drugie życie kartonu
Dom dla zwierzaka DIY


Opis warsztatu:

Wszyscy gdzieś mieszkamy. Jedni w domu 🏡, inni w bloku 🏬🏘. Dom to nasze bezpieczne miejsce. Czy zastanawialiście się kiedyś czy Wasze zwierzaki domowe mają swój ulubiony kąt? Psy 🐶 lubią leżeć na kanapie lub pod stołem. Koty 🐱 często siadają na parapecie obserwując świat zza okna, choć i tak najbardziej kochają kartonowe pudełka. A chomiki 🐹, myszy 🐁, ślimaki, mrówki 🐜 i papugi 🦜? Czy mają jakiś swój świat, jak myślicie, czego mogą potrzebować, by ich mieszkanka były funkcjonalne i wygodne? Czy kot w "pudełku szytym na miarę" poczułby się jak prawdziwie koci arystokrata? 😸👑

Warsztaty to świetna okazja, by zbudować taki właśnie domek. Zacznijmy jednak od podstaw, czyli projektu i rzutów. Dowiecie się kim jest architekt, jak czytać jego rysunki, czym jest rzut i co po kolei powinno się wydarzyć na etapie projektowania a potem... budowy. Czy będziemy używali cegieł i betonu? Nie, ale karton, klej i dobre nożyczki ✂ przydadzą się na pewno! - najlepiej taki z odzysku. Nie zapomnijcie o miarce i kalkulatorze. Architektura to spotkanie z matematyką.

Data: 13/04/2021

Czas trwania warsztatu: 3h

Potrzebne materiały: Kartki, ołówek, linijka lub miarka, kalkulator, karton (może być po jakimś urządzeniu lub z kontenera na makulaturę), taśma dwustronna, klej, nożyk lub nożyczki, dodatkowo mogą się przydać: klej na gorąco i inne materiały do ozdabiania: kolorowe flamastry, farby, papier ozdobny itd.


UWAGA: Ze względów bezpieczeństwa warsztat przeprowadzany jest w trybie zdalnym przy pomocy platformy Zoom.us.
Aby wziąć udział w warsztacie należy posiadać komputer PC, MAC lub laptop z zainstalowaną aplikacją Zoom. Link: https://zoom.us/download.

Link do zajęć zostanie przekazany uczestnikom drogą email.Warsztat realizowany przez Stowarzyszenie Robisz.to we współpracy z Fundacją Orange.


Zobacz również:

inne wydarzenia Warszawa