To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  DLA DOROSŁYCH // Nd 22.09 // 10.15-11.00 // "Jak to się wiąże? Chusta do noszenia dziecka jako niezbędnik każdego Rodzica." // Aleksandra Glabus i Magdalena Noworyta, Loombera Sling
Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  DLA DOROSŁYCH // Nd 22.09 // 11.15-12.00 // "Emocje towarzyszące rodzicielstwu." // Sylwia Kopka i założycielki aplikacji Akuku Mamo
już niedostępne -
  DLA DOROSŁYCH // Nd 22.09 // 12.30-13.15 // "Królestwo dla Maleństwa, czyli jak urządzić pokój, który najlepiej służy do wypoczynku i rozwoju małego dziecka." // Anna Wolska
już niedostępne -
  DLA DOROSŁYCH // Nd 22.09 // 13.30-14.15 // "Jak przygotować się do połogu i pierwszych dni z dzieckiem" // Iza Frankowska-Olech i Iza Sztandera, My Ohana
Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  DLA DOROSŁYCH // Nd 22.09 // 14.30-15.30 // "Sen w pierwszym roku życia dziecka" // Marta i Gosia, Sleep Concept
Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  DLA DOROSŁYCH // Nd 22.09 // 15.45-16.30 // "Złość dziecka, złość rodzica" // Katarzyna Kalinowska, Zielona Wieża
już niedostępne -
  DLA DZIECI // Nd 22.09 // 10.15-10.45 // "Gordonki - zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i dzieci 3-12 mies." // MusicBABYart
Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  DLA DZIECI // Nd 22.09 // 11.00-11.30 // "Gordonki - zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i dzieci 1-3l." // MusicBABYart
Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  DLA DZIECI // Nd 22.09 // 12.00-12.30 // "Zajęcia taneczne dla dzieci 2-3l" // Agnieszka Kaczorowska, Danceworld
Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  DLA DZIECI // Nd 22.09 // 12.45-13.15 // "Taniec z dzieckiem w chuście" // Agnieszka Kaczorowska, Danceworld
już niedostępne -
  DLA DZIECI // Nd 22.09 // 13.45-14.15 // "Musical Babies dla niemowląt i dzieci w wieku 6 mies.- 3l" // Sabrina Czarnecka, Musical Babies Warszawa
Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  DLA DZIECI // Nd 22.09 // 14.30-15.15 - "Twórcza Bliskość dla niemowląt w wieku 3-12 mies." // Justyna Klimek
już niedostępne -

Ruszamy z zapisami na warsztaty i wykłady dla dzieci i rodziców na Targach Mamaville Warszawa vol. 18! 

Termin: 22 września (niedziela), godz. 10-17

Miejsce: EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14, 01-222 Warszawa

Wstęp: Warsztaty są bezpłatne, lecz ilość miejsc ograniczona.


Niedziela, 22 września 2019

WARSZTATY DLA DZIECI

10.15-10.45 - "Gordonki - zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i dzieci 3-12 mies."/

11.00-11.30 - "Gordonki - zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i dzieci 1-3l."

Zapraszamy rodziców dzieci w wieku 0-3 lata na zajęcia umuzykalniające inspirowane metodą Gordona, które polegają głównie na stymulowaniu rozwoju dziecka za pomocą śpiewu. Ich głównym celem jest rozwój zdolności muzycznych i kształtowanie języka muzycznego. Faktem jest bowiem, że dziecko, które od pierwszych miesięcy swojego życia ma kontakt z muzyką, pełniej się rozwija, szybciej reaguje na bodźce zewnętrzne i ma lepszy kontakt ze światem zewnętrznym. Będziemy wspólnie śpiewać, rytmizować, bawić się muzyką w towarzystwie wielu kolorowych niespodzianek :)

Prowadzenie: MusicBABYart Warszawa


12.00-12.30 - "Zajęcia taneczne dla dzieci 2-3l"

Świat dziecka to kraina, w której każdy dzień wypełniony jest zabawą, odkrywaniem oraz zdobywaniem umiejętności. W Danceworld wiedzą, jak ważny jest rozwój w pierwszych latach życia, dlatego łącząc te trzy aktywności, stworzyli zajęcia taneczne przeznaczone specjalnie dla najmłodszych. W Danceworld by Agnieszka Kaczorowska każda lekcja składa się z nauki tańca, ćwiczeń rytmicznych oraz ogólnorozwojowych gier i zabaw. Dzięki temu Twoje dziecko, cudownie spędzając czas, nie tylko zdobędzie umiejętności taneczne oraz pracy w grupie, ale wzmocni również pewność siebie, koncentrację czy koordynację ruchową. Warsztaty, na które zapraszamy podczas Targów Mamaville w Warszawie, to 30 minutowe spotkania dla dzieci w wieku od 2 do 8 lat, które pozwolą Twojemu dziecku spożytkować energię pod okiem doświadczonej trenerki, a przy okazji zrobić pierwszy krok w taneczną podróż po najdalszych zakątkach świata. Misją Danceworld jest dać najmłodszym tancerzom radość, bo kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.

12.45-13.15 - "Taniec z dzieckiem w chuście"

To zajęcia dla rodziców, którzy pragną połączyć aktywność fizyczną z ciągłą bliskością ze swoim maleństwem. Taniec to forma, która pozwoli aktywować wiele nieużywanych na co dzień mięśni bez konieczności szukania w tym czasie opieki dla dziecka. Dla mam taniec z dzieckiem w chuście to idealne rozwiązanie na powrót do formy po ciąży. Dla tatusiów to wspaniała okazja na nawiązanie bliskiego kontaktu z maluszkiem, który czasem trudno im uzyskać w inny sposób. Takie zajęcia to pogłębienie więzi między dzieckiem i rodzicem.

Prosimy o przyniesienie własnej chusty. Zapraszamy osoby, które miały wcześniej doświadczenie z noszeniem chusty. Na miejscu na wszelki wypadek będzie doradca chustonoszenia, który sprawdzi czy wszystko jest poprawnie.

Prowadząca: Agnieszka Kaczorowska, Danceworld by Agnieszka Kaczorowska


13.45-14.15 - "Musical Babies dla niemowląt i dzieci w wieku 6 mies.-3l"

Zapraszamy Rodziców dzieci w wieku 6 mies. do 3 lat na warsztaty Musical Babies. Oferujemy zajęcia muzyczno-ruchowe w języku angielskim, podczas których dzieci:

• poznają słowa i zwroty angielskie za pomocą rymowanek i piosenek angielskich, przedstawianych im za pomocą wielorakich pomocy dydaktycznych,
• stopniowo włączają się w śpiewanie samych piosenek i mówienie rymowanek wraz z pokazywaniem określonych czynności,
• osłuchują się z naturalnym językiem angielskim, co pomoże w późniejszej nauce języka,
• mają okazję do obcowania z prawidłowymi wzorcami wymowy angielskiej,
• wykształcają wyczucie rytmu za pomocą prostych instrumentów muzycznych, tańca, ruchu, oraz poprzez różnorodne gry i zabawy językowo-ruchowe, usprawniając inteligencję językową i ruchową
• nabywają niezastąpioną umiejętność słuchania, kojarzenia wizualno-słuchowego, oraz sprawność manualną.

Prowadząca: Sabrina Czarnecka, Musical Babies Warszawa


14.30-15.15 - "Twórcza Bliskość dla niemowląt w wieku 3-12 mies."

Serdecznie zapraszamy Rodziców i Dzieci w wieku 3-12 miesięcy na autorskie spotkanie z Twórczą Bliskością! Celem warsztatu jest pogłębianie więzi oraz stworzenie nowych sposobów komunikacji, co w dalszej perspektywie owocuje satysfakcjonującą relacją między rodzicem a dzieckiem. W każdym działaniu, za pośrednictwem różnorodnych środków artystycznych, rodzic delikatnie stymuluje zmysły oraz nawiązuje ze swoim maluchem bliskość przez dotyk, mimikę twarzy, słowo, dźwięki, czy ruch przy muzyce.

Prowadząca: Justyna Klimek


WYKŁADY DLA RODZICÓW

10.15-11.00 - "Jak to się wiąże? Chusta do noszenia dziecka jako niezbędnik każdego Rodzica. Sposoby wiązań chust oraz rodzaje tkanin i przędz wykorzystywanych podczas tkania chust."

Zapraszamy wszystkich Rodziców, którzy chcą rozpocząć przygodę z noszeniem swoich dzieci w chustach oraz wszystkich Rodziców zainteresowanych tematyką chust. Podczas wykładu przedstawimy Państwu pozytywny wpływ noszenia chust na dzieci, Rodziców i ich otoczenie. Pokażemy jak poprawnie wiązać chusty, jakie rodzaje wiązań są najlepsze dla początkujących oraz zaprezentujemy wiązania dla osób zaawansowanych w noszeniu. Omówimy wpływ poprawnie noszonych chust na rozwój dziecka. Porównamy czym się różni noszenie dzieci w chuście, nosidle ergonomicznym i wisiadle.

Następnie przybliżymy Państwu rodzaje tkanin używanych do produkcji chust, sposoby tkania, używane przędze do ich produkcji oraz właściwości poszczególnych przędz. Opowiemy o procesie powstawania chusty od pomysłu aż po skończony projekt. Jeżeli jesteście zainteresowani, chustujecie bądź będziecie chustować swoje dzieci, serdecznie zapraszamy Was na nasz wykład.

Dodatkowo 5 chętnych Mam będzie miało możliwość poćwiczyć, nauczyć się lub doszlifować swoje wiązania chust z pomocą naszej Doradczyni Magdaleny Noworyty, która pomoże poprawie zamotać Państwa dzieci w nasze chusty.

Prowadząca: Aleksandra Glabus oraz Magdalena Noworyta, Loombera Sling


11.15-12.00 - "Emocje towarzyszące rodzicielstwu."

Zapraszamy wszystkich rodziców na warsztaty psycholożką Sylwią Kopką, na temat emocji towarzyszących rodzicielstwu. Razem z założycielkami aplikacji społecznościowej Akuku Mamo będziemy rozmawiać o hormonach w ciąży, baby-blues, relacji mama-tata, przeróżnych lękach, które głęboko w nas tkwią, a także o wsparciu, jakie mogą dać sobie wzajemnie świeżo upieczone mamy. W końcu w kobietach siła! Czekamy na Was na targach Mamaville.

Prowadząca: Sylwia Kopka i założycielki aplikacji Akuku Mamo


12.30-13.15 - "Królestwo dla Maleństwa, czyli jak urządzić pokój, który najlepiej służy do wypoczynku i rozwoju małego dziecka."

Zapraszam Rodziców planujących urządzić pierwszy pokój lub kącik dla Swojego Maleństwa. Na warsztacie dowiecie się jak najwygodniej rozplanować taki pokój/kącik, jak działają kolory na niemowlę, jak wybrać meble i dodatki. Poznacie sposoby na stworzenie miejsca stymulującego do rozwoju maluszka. Dowiecie się jak zadbać o bezpieczeństwo. Zobaczycie ciekawe przykłady. Zainspirujecie się do stworzenia komfortowego i przyjaznego wnętrza, KRÓLESTWA dla Waszego Maleństwa.

Prowadząca: Anna Wolska, magister sztuki, projektant wnętrz.


13.30-14.15 - "Jak przygotować się do połogu i pierwszych dni z dzieckiem"

Serdecznie zapraszamy rodziców oczekujących dziecka na warsztat "Jak przygotować się do połogu i pierwszych dni z dzieckiem". Podczas spotkania dowiecie się:
- co trzeba koniecznie wiedzieć przed porodem,
- jak radzić sobie z trudnościami jakie mogą pojawić się w połogu,
- jak zorganizować czas i przestrzeń po pojawieniu się dziecka,
- co wtedy będzie najważniejsze dla Was i dla dziecka.

Otrzymacie mnóstwo konkretnych wskazówek do komfortowego wejścia w rodzicielstwo.

Prowadząca: Iza Frankowska-Olech i Iza Sztandera, My Ohana


14.30-15.30 - "Sen w pierwszym roku życia dziecka"

Na warsztatach poznacie najczęstsze powody pobudek oraz sposoby zapobiegania lub radzenia sobie z nimi a także odpowiedzi na pytania, kiedy Twoje dziecko może zacząć przesypiać noc i jak skoki rozwojowe wpływają na sen Twojego Malucha.

Prowadzące: Marta i Gosia, Sleep Concept


15.45-16.30 - "Złość dziecka, złość rodzica"

Dziecięca złość budzi bezradność i frustrację wśród rodziców.
Dorosła złość bywa obezwładniająca i najchętniej zdusilibyśmy ją w zarodku.
A gdyby tak przyjrzeć się złości z innej perspektywy i zadać sobie pytania:

Skąd się bierze złość i czemu służy?
Czy dziecięca złość różni się od dorosłej złości?
O czym złość chce nam powiedzieć?
Jak się nią zaopiekować, by nie raniła?
Jak wspierać siebie w swoich trudnych emocjach?

Jeśli temat złości jest Wam bliski i jesteście ciekawi odpowiedzi na wyżej postawione pytania, to serdecznie zapraszam na wykład, gdzie będzie też przestrzeń na Wasze pytania.

Prowadząca: Katarzyna Kalinowska- psycholożka, dyrektor metodyczny Przedszkola i Żłobka Zielona Wieża

Zobacz również:

konferencje wydarzenia 01-222 Warszawa