Szkolenie "Testy automatyczne .NET w praktyce" - Maciej Aniserowicz, Warszawa, 13.10.2017

13 Października 2017, 08:30-17:00 (piątek)

Radisson Blu Sobieski Hotel, Warsaw, Warszawa Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena netto za szt. VAT Liczba
  Uczestnik szkolenia (1299.00 + VAT)

dostępnych: 1

już niedostępne 1 299,00 zł 23% -

Maciej Aniserowicz

Zapraszam na wyjątkowe, autorskie szkolenie z testów automatycznych w .NET.

Po wielu pytaniach i namowach zdecydowałem się zaprezentować sprawdzony materiał w trybie otwartym.

Szkolenie to było demonstrowane na inicjatywie devWarsztaty. Wtedy bilety rozeszły się w... niecałe 10 sekund! Wybrane opinie Uczestników można przeczytać poniżej.

Moje doświadczenie w pisaniu testów jednostkowych można zweryfikować na blogu, gdzie od wielu lat dzielę się wiedzą na ten temat. Mam także na swoim koncie liczne szkolenia zamknięte z proponowanego materiału.

Jak wygląda to szkolenie? O mojej wizji "szkoleń idealnych" poczytasz w tym tekście. Zapraszam.

W cenie szkolenia oczywiście herbatka, kawka, ciasteczka i obiad.

Plan szkolenia

 1. Co to są i po co są testy?
 2. Jak pisać testy
 3. Test Driven Development (TDD)
 4. Mocki
 5. Praktyczne scenariusze wykorzystania testów
 6. Testowanie baz danych
 7. [?] Convention tests

Opis szkolenia

Podczas warsztatów Uczestnicy poznają zarówno najlepsze praktyki dotyczące tworzenia testów automatycznych, jak również różne korzyści płynące z pokrycia kodu testami. Wbrew pozorom zredukowana liczba błędów w finalnym oprogramowaniu jest tylko jednym z wielu celów. Świadome - pragmatyczne, a nie dogmatyczne - zastosowanie testów pomaga pisać przyjaźniejszy kod oraz, co istotne - zwiększyć satysfakcję programisty z wykonywanej pracy. Poruszamy również temat Test Driven Development (TDD) - jednej z popularnych metod pisania testów jednostkowych. Następnie poznajemy pojęcie "mocków" i podczas wielu zadań badamy jak testy sprawdzają się w sytuacjach, które każdy programista spotyka na co dzień. Kolejnym elementem jest dogłębne i szczegółowe przećwiczenie jednego z bardziej problematycznych scenariuszy: testowania baz danych. Spotkanie zakończymy zapoznaniem się z dodatkowym, przydatnym zastosowaniem testów w roli tzw. testów konwencji.

Niniejsze szkolenie to w ok 70% ćwiczenia praktyczne, dzięki którym już następnego dnia uczestnicy są w stanie wykorzystać zdobytą wiedzę w codziennej pracy. Części teoretyczne są uzupełnieniem ćwiczeń oraz punktem wyjściowym do aktywnej dyskusji z uczestnikami.
Szkolenie kierowane jest do programistów .NET, gdyż ćwiczenia oraz prezentowane narzędzia powiązane są z tym właśnie środowiskiem. Choć prezentowane praktyki są uniwersalne i programiści z innych technologii również brali udział w szkoleniu i wynieśli z niego dużo wartości.

W trakcie szkolenia uczestnicy będą wykorzystywać system kontroli wersji Git, co w przypadku nieznajomości tego narzędzia może być dodatkowym walorem edukacyjnym.

Wybrane opinie dotychczasowych uczestników szkolenia

Intive
Jako opiekun białostockiego oddziału firmy Intive z wielką przyjemnością przekazuję opinie jakie usłyszałem o szkoleniu jakie ostatnio u nas prowadził Maciej Aniserowicz. To jest szkolenie, w którym częściowo sam uczestniczyłem i jak najbardziej podzielam poniższe opinie.
"Bardzo dobre szkolenie. Każdy mógł cos w nim znaleźć ciekawego - nawet jeżeli już coś słyszał o tej metodologii. Szczególnie przydatne i obrazujące były konkretne przykłady z którymi faktycznie przychodzi się spotkać w trakcie realizacji projektów. Więcej takich szkoleń !"
"Szkolenie było super, coś co na pewno się przyda "w normalnym życiu" programisty. Ciekawe przykłady no i możliwość sprawdzenia tego w praktyce. Czasami tempo było dość szybkie ale aż tak bardzo to nie przeszkadzało"
"Przebieg szkolenia był bardzo dobrze zaplanowany, wszystkie części teoretyczne były ciekawie opowiedziane a po każdej części było zdanie praktyczne, które wykorzystywało te informacje i pozwoliło je zapamiętać i sprawdzić w sposób empiryczny. Materiały były bardzo dobrze przygotowane a prowadzący posiadał bardzo duża wiedzę praktyczną."
Marcin Sadowski, Operations Manager, Intive

Flexi Solutions
Szkolenia przeprowadzone przez Maćka były w sposób niezwykle rzetelny w nieformalnej i miłej atmosferze. W 100% przydatne szkolenie, które zaowocowało sporym pokryciem testami kodu w naszym nowym projekcie. Chętnie wrócę ze swoim zespołem na kolejne szkolenie!
Michał Cywiński,Software Development Leader, FlexiSolutions 

Pozostałe:
 • "Bardzo dobre szkolenie, poziom zróżnicowany dzięki czemu nie nudziłem się."
 • "Bardzo mi się podobało"
 • "Bardzo dobre szkolenie. Dało motywację i wiedzę do używania testów jednostkowych."
 • "Szkolenie bardzo przydatne i dla początkujących i tych znających tematykę"
 • "Dobrze zorganizowane, przydatne przykłady, ciekawe szkolenie"
 • "Szkolenie bogate w materiały dydaktyczne, prowadzone przez doświadczonego trenera. Bardzo podobało mi się że przykłady i zadania oparte były na realnych przypadkach. Konstruktywne dyskusje nad przykładami."
 • "Bardzo przydatne, dokładnie tak jak oczekiwałem."

Wymagania odnośnie Uczestników szkolenia

 • własny komputer
 • Visual Studio (wersja 2013 lub późniejsze, Community Edition lub wyższa)
 • zainstalowany system kontroli wersji Git (znajomość obsługi Gita nie jest wymagana)
 • SQL Server (dowolna wersja)

Zobacz również:

szkolenia Developerzy IT Języki Programowania Narzędzia Programistyczne .NET Programowanie wydarzenia Warszawa