To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Webinarium "Jak zarządzać wiedzą w organizacjach?"
już niedostępne -

Istnieją dwa rodzaje kapitału intelektualnego. Pierwszy to kapitał strukturalny, związany z organizacją i jej strukturą, zwykle sformalizowany i zapisany w wewnętrznych materiałach szkoleniowych. Drugi to kapitał indywidualny, przypisany jednostce, związany z jej indywidualnymi umiejętnościami, kompetencjami czy talentami. Kompetencje pracowników nie powstają w wyniku "centralnego" planowania działów zarządzania zasobami ludzkimi ,tworzą się z kontekstu kulturowego, społecznego, gospodarczego, naukowego oraz z IV rewolucji przemysłowej (Teoria Alvina Tofflera 1998). Głosi ona, że współczesne organizacje osiągają przewagę konkurencyjną poprzez innowacyjność, której głównym "katalizatorem" jest wiedza.

Warto zatem przyjrzeć się jak współczesne modele przedsiębiorstwa i organizacje zarządzają wiedzą.Podczas zajęć poznasz:

  • Korzyści z zarządzania wiedzą w organizacjach
  • Elementy składowe procesu identyfikowania wiedzy i dzielenia się nią
  • Zagrożenia jakie niesie ze sobą, zerwanie transferu kompetencji
  • Rola trenera/konsultanta w tworzeniu systemu zarządzania wiedzą w organizacjach
  • Zjawisko "ukrytej wiedzy"
  • Jak senioralizacja wpływa na zarządzania wiedzą w organizacjachZajęcia poprowadzi:Sylwester Pietrzyk

Doktor nauk o zarządzaniu i jakości, Trener, konsultant HR, Adiunkt w Katedrze Zarzadzania Wyższej Szkoły Menadżerskiej, właściciel www.ASPEKTHR.pl Absolwent Studiów Podyplomowych z zakresu HR na SGH, uzyskał Międzynarodowy Certyfikat Trenera Zarządzania (2000). Wiceprezes Stowarzyszenia Trenerów i Konsultantów Zarządzania MATRIK. Posiada doświadczenie w zarządzaniu jednostkami biznesowymi (sektor finansowy spółka brytyjska notowana na giełdzie w Londynie) kierownik projektu, kierownik zespołu sprzedażowego, trener wewnętrzny, dyrektor zarządzający) Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu Train the Trainer, zarządzania zespołami, procesy biznesowe, zarządzanie projektem, prowadzenia prezentacji i przywództwa. Posiada 20 lat doświadczeń w biznesie i administracji państwowej. Przeprowadził ponad 2500 dni treningów i warsztatów w ponad 1000 organizacji.

Prowadził zajęcia na anglojęzycznych studiach podyplomowych i MBA w Clark University USA. Prelegent na licznych Konferencjach HR. Autor kilkuset artykułów i monografii "Zarządzania wiedzą w organizacjach w dobie senioralizacji społeczeństwa" PWE 2020. Stały wykładowca w Okręgowej Izbie Radców Prawnych (2010) oraz Biegłych Rewidentów w Warszawie(2019).

Zobacz również:

szkolenia