meetit.live: X spotkanie

13 Grudnia 2023, 18:00 (środa)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bilet bezpłatny
już niedostępne -

X spotkanie meetit.live w Toruniu na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK

Niskopoziomowe biblioteki w nowoczesnych aplikacjach

Prelegent: Patryk Kisielewski


Niskopoziomowe biblioteki uzyskują dostęp do warstwy sprzętowej komputera i zasobów systemowych. Rozwijanie i użycie takich bibliotek pozwala na optymalizowanie oprogramowania pod kątem m.in. zarządzania pamięcią, użytych instrukcji procesora i zmniejszenia ich liczby wykonań. Zaprezentuję praktyczne użycie niskopoziomowej, natywnej biblioteki napisanej w języku C++ w nowoczesnych aplikacjach przez połączenie jej z oprogramowaniem uruchamianym w różnych środowiskach uruchomieniowych i napisanym w innych językach programowania, takich jak: Java, Kotlin, Swift, JavaScript, TypeScript. Przedstawię przykłady zastosowań biblioteki w aplikacjach dla systemów mobilnych Android i iOS, multiplatformowej aplikacji desktopowej w Electronie i aplikacji internetowej w przeglądarce. Opowiem o zaletach i wadach rozwiązania oraz o napotkanych problemach ze swojego doświadczenia.


Patryk Kisielewski - inżynier oprogramowania w Simplito, w którym od 2020 roku rozwija z zespołem aplikacje marki PrivMX. Absolwent Wydziału Matematyki i Informatyki kierunku informatyka, gdzie w roku akademickim 2019/2020 uzyskał tytuł najlepszego studenta Wydziału. Obecnie prowadzi na Wydziale swój autorski, fakultatywny przedmiot. W trakcie studiów brał udział w zawodach programistycznych oraz zajmował się badaniem systemów do ich przeprowadzania. Programowanie i tworzenie kreatywnych projektów jest jego pasją. Prywatnie zajmuje się fotografią.


Simplito - kreatywny zespół IT stworzony w 2008 r. w Toruniu, obecnie realizujący projekty na całym świecie. Simplito specjalizuje się w autorskich rozwiązaniach softwarowych, tworzonych zarówno dla klientów zagranicznych, jak i w ramach własnych projektów. Obejmują one narzędzia dla sektora finansowego, jak zdecentralizowane rozwiązania do zarządzania kontraktami i transakcjami, dedykowane edytory, algorytmy i narzędzia obliczeniowe, ale także aplikacje biznesowe, jak autorski ekosystem do komunikacji i pracy zespołowej w modelu privacy-by-design, oparty na szyfrowaniu end-to-end i wykorzystujący serwery zero-knowledge.

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Toruń