meetit.live: XV spotkanie

12 Czerwca 2024, 18:00 (środa)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bilet bezpłatny
już niedostępne -

XV spotkanie meetit.live w Toruniu na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK

Sztuczne sieci neuronowe w badaniu swoich biologicznych odpowiedników - współczesna matematyka wobec tajemnic ludzkiego mózgu

Prelegenci: Krzysztof Szwed, Adrian Falkowski


Dwa lata temu stworzyliśmy ,,naukowy startup", który wykorzystuje zaawansowaną matematykę do rozwiązywania problemów współczesnej medycyny. Dziś z radością dzielimy się pierwszymi wynikami naszych badań.

W pierwszej części opowiemy o tym jak stworzyliśmy prototypową sztuczną inteligencję zdolną do mapowania sieci językowych przed leczeniem neurochirurgicznym. Poruszymy również kwestie wpływu nadwagi na ludzki mózg i pokażemy jak możemy ten wpływ odwrócić przy wykorzystaniu chirurgii metabolicznej. Na koniec przedstawimy nasze plany co do kolejnych badań mających na celu przygotowanie naszych mózgów do lepszej współpracy ze sztuczną inteligencją.

W drugiej części opowiemy o technicznej stronie naszej pracy. Przybliżymy jak wyglądają dane, które badamy, oraz jakie metody stosujemy do ich przetwarzania. Wskażemy oryginalne aspekty naszej metodologii, które przyciągnęły naukowców z Bangor University, Ghent University i Harvard University do współpracy w naszych projektach.


Krzysztof Szwed - absolwent kierunku lekarskiego Collegium Medicum UMK, pracownik naukowy Katedry Neuropsychologii CM UMK oraz Ośrodka Badań Naukowych w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. Jana Biziela w Bydgoszczy, założyciel i kierownik Laboratorium Neuroobrazowania CM UMK.

Adrian Falkowski - absolwent oraz pracownik Wydziału Matematyki i Informatyki UMK. Od ponad dwóch lat zajmuje się analizą danych funkcjonalnego rezonansu magnetycznego. Specjalista w Ośrodku Badań Naukowych w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. Jana Biziela w Bydgoszczy, gdzie pomaga planować oraz przeprowadzać różnorodne projekty badawcze w medycynie.

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Toruń