Meet.js Lublin #11

10 Czerwca 2020, 18:00 (środa)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Darmowa wejściówka
już niedostępne -

UWAGA w związku z pojawieniem się przypadków koronawirusa w Lublinie i dbając o zdrowie uczestników zdecydowaliśmy przenieść wydarzenie na inny termin. Poinformujemy Was gdy tylko będziemy znali nową datę.


Zapraszamy na jedenaste spotkanie meet.js Lublin, na którym spotykają się sympatycy języka JavaScript :)


Na każdym meet.js można liczyć na kilka prelekcji na tematy webowo-front-endowe (JS, CSS, HTML etc.). Każda z nich trwa 10-45 minut. Duży nacisk kładziemy na Q&A po danym speechu. Spikerami jesteśmy my sami - fani JSa. Każdy może przemawiać na meet.js - wystarczy się zgłosić! Dobra zabawa i cenne doświadczenie gwarantowane!


🕝 AGENDA:

18:00 - rozpoczęcie wydarzenia

18:10 - Krzesimir Siatka - "Dobry, zły i brzydki... czyli jak pisać kod, żeby nie wyglądał jak włosko-hiszpańskie spaghetti."

18:50 - Maciek Pastuszka - "Two CSS properties walk into a bar - zmiany UI bez bólu"

19:10 - Marcin Gol - "Amplify DataStore - czyli jak łatwo zarządzać danymi w aplikacji frontendowej lub mobilnej?"

19:40 - luźne rozmowy i integracja


🏫 MIEJSCE SPOTKANIA:

Trybunalska City Pub, ul. Rynek 4


👉 WSPÓŁPRACA:

Jeśli chcesz wystąpić z prelekcją, lightning talkiem lub chcesz być Partnerem wydarzenia, napisz na adres: [email protected]


🎤 PRELEGENCI:

➡ KRZESIMIR SIATKA

Pasjonat programowania z wieloletnim doświadczeniem. Fan technologii webowych. Jak określają go koledzy "half-blood frontend developer", łączący dwa światy .NET i JS. Absolwent WEiI Politechniki Lubelskiej. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Fanatyk biegania, maratończyk.

Opis prezentacji:
Dobry, zły i brzydki... czyli jak pisać kod, żeby nie wyglądał jak włosko-hiszpańskie spaghetti.


➡ MACIEK PASTUSZKA

JS Developer & Team Lead w SYZYGY Warsaw, developer z kilku letnim doświadczeniem, wcześniej związany z branżą marketingu, obecnie zdobytą wiedzę przekłada na tworzenie oprogramowania przyjaznego dla użytkownika. Ceni sobie oprogramowanie nie tylko działające, ale również dobrze wykonane, ciągłe dodawanie wartości oraz społeczność profesjonalistów.Uważa, że w pracy w zespole liczy się dzielenie się wiedzą i wymiana doświadczeń.
Prywatnie miłośnik kolarstwa długodystansowego.

Opis prezentacji:

Podczas prelekcji Maciek opowie o testowaniu regresji wizualnej na przykładzie aplikacji w Reakcie. Będzie trochę o tym co to jest, jak do tego podejść, kilka prawdziwych use case'ów oraz kiedy takie testy nie są dobrym rozwiązaniem.


➡ MARCIN GOL

Od początku kariery głównie związany z Javascriptem. Wierzy, że nie potrzeba zmysłu artystycznego żeby tworzyć ładne aplikacje. Ceni sobie dobry UX, czysty kod i dobrą architekturę. Lubi poznawać nowe rzeczy, budować projekty DIY. Prywatnie spędza czas pod sztangą, grając na gitarze albo przy druku 3d.


Opis prezentacji:
Amplify DataStore jest częścią biblioteki oferowanej przez Amazon do tworzenia aplikacji webowych. Pozwala na łatwe zarządzanie stanem aplikacji, synchronizację danych z chmurą lub synchronizację offline za pomocą serwisów chmury AWS.


Zobacz również:

szkolenia Fullstack JavaScript Tworzenie aplikacji internetowych wydarzenia Lublin