To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Przyszłość Europejskiego Zielonego Ładu a rozwój morskiej energetyki wiatrowej
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości - Lider Pierwszej Inteligentnej Specjalizacji Pomorza zaprasza na webinar z założycielem i prezesem firmy konsultingowej Gate Brussels. Podczas wydarzenia poruszymy najważniejsze tematy związane z planami Unii Europejskiej w zakresie offshore, głównie morskiej energetyki wiatrowej. Całe wydarzenie będzie podzielone na dwie części - prezentacja prelegenta oraz sesja Q&A.


Branża offshore w Europie kontynuuje prace nad efektywnym wykorzystaniem potencjału mórz. Przed nami olbrzymie wyzwania w zakresie technologii, regulacji prawnych oraz finansowania wielkich inwestycji. Odpowiednie zdiagnozowanie i określenie potrzeb jest niezbędne, aby Polska ale i cała Europa była przygotowana nie tylko finansowo, technologicznie ale i kadrowo na nadchodzące zmiany w sektorze morskim. Już teraz warto rozpocząć dyskusję i zacząć obserwować trendy.

  • Jak pandemia COVID wpłynie na podejście UE do offshore?  
  • Czy Europejski Zielony Ład będzie wdrażany zgodnie z planem? 
  • Czego powinniśmy spodziewać się w ramach pakietu pomocowego UE (EU recovery plan), a także w ramach nowego budżetu UE na lata 2021-2027?  
  • Jak region pomorski może skorzystać na rozwoju morskiej energetyki wiatrowej na Bałtyku? Szanse dla rynku pracy, edukacji, gospodarki.  
Na te i wiele więcej pytań usłyszymy odpowiedzi już 3 czerwca podczas webinaru. 


Spotkanie odbędzie się w formie online pod linkiem: https://live.evenea.com/490-244-554

Udział bezpłatny, obowiązują zapisy.

Patronem medialnym webinaru jest portal Energetyka24.com


Prelegent:

Paweł Wróbel - ekspert ds. regulacji UE z 15-letnim doświadczeniem pracy w Brukseli, w tym 5 lat pracy w Komisji Europejskiej, 5 lat w Parlamencie Europejskim oraz 5 lat dla sektora energetycznego. Specjalizuje się w polityce energetycznej, klimatycznej, środowiskowej, a także unijnym budżecie. Założyciel i szef firmy konsultingowej "Gate Brussels". W latach 2015-2018 pracował jako Dyrektor Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej (PKEE) w Brukseli reprezentując interesy sektora elektroenergetycznego. Wcześniej w latach 2010-2015 pracował w dwóch gabinetach Komisarzy ds. budżetu UE, a także w Dyrektoriacie KE ds. budżetu. Uczestniczył w pracach i negocjacjach wielu unijnych regulacji tworzących ramy prawne dla sektora energetycznego.

Współpracownik Forum Energii, Instytutu Jagiellońskiego oraz BiznesAlert.pl. Autor wielu analiz z zakresu regulacji unijnych. Pełni również funkcję pełnomocnika Rumia Invest Park ds. Centrum Kompetencji Morskiej Energetyki Wiatrowej. 


Do zobaczenia na spotkaniu 

Zobacz również:

konferencje