To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Bilet wstępu na szkolenie dla NGO
Wyprzedane 299,00 zł Wyprzedane
  Bilet na szkolenie dla NGO
już niedostępne 150,00 zł -

Szkolenie będzie przestrzenią do przyjrzenia się wypaleniu (w szczególności wypaleniu aktywistycznemu) jako zjawisku bardzo powszechnemu w sektorze organizacji pozarządowych, a destrukcyjnemu dla długoterminowej skuteczności sektora i dobrostanu ludzi weń zaangażowanych.

Sprawdzimy, jakie są koszty krótkoterminowej perspektywy, w której dobrostan osób zaangażowanych nie jest ważnym aspektem działania organizacji i grup. Porozmawiamy o tym, dlaczego warto się nim zajmować, zanim się pojawi, o tym, jak możemy wspierać siebie i innych w regeneracji. 

Sprawdzimy, jak przeciążenie stresem i zadaniami wpływa na nasz własny dobrostan. Spotkamy się w mniejszych grupach i parach, żeby porozmawiać o wyzwaniach w naszych organizacjach i naszym własnym zaangażowaniu społecznym, a także tym, co dodaje nam energii i działa prewencyjnie wobec wypalenia.

Uczestnicy: 

1. poznają czynniki ryzyka w kontekście wypalania się w działalności organizacji pozarządowych
2. poznają przejawy indywidualnego wypalania się w pracy i wolontariacie w organizacji pozarządowej
3. poznają systemowe spojrzenie na wypalenie i regenerację wdziałalności NGOsów
3. poznają sposoby na indywidualną regenerację (self-care)
4. dowiedzą się, jak można rozwijąć niewypalającą kulturęorganizacyjną w organizacji (collective care) - podstawy
5. sprawdzą, jakie narzędzia (aplikacje, profile Insta, strony www) mogąnas wspierać w odpoczywaniu.

Jakie narzędzia zostaną pokazane podczas szkolenia?

Profile na Instagramie, które popularyzują temat wypaleniaaktywistycznego, regeneracji i troski o siebie i siebie nawzajem (selfcarei collective care), aplikacje wspierające wyciszanie i relaks, blogi ipublikacje książkowe dotyczące tematu wypalenia i regeneracji waktywizmie.

Program szkolenia: 

10.30-12.00 Moduł I. Powstrzymać wypalenie
Wprowadzenie do zagadnienia: wypalenie i wypalenie aktywistyczne, trajektorie wypalenia, czyniki ryzyka, poziomy przeciążania w pracy zespołu organizacji
Trajektorie wypalenia, cechy, czynniki ryzyka 

12.00-12.30 przerwa 

12.30-14.00 Moduł II. Podtrzymać zapał
Obszary i narzędzia indywidualnego i organizacyjnego wsparcia (self care i collective care)
Obszary zainteresowania organizacji jako pracodawcy w kontekście przeciwdziałania wypaleniu - podstawowe narzędzia

Dlaczego temat szkolenia jest ważny dla organizacji pozarządowych? 

Aktualne badania trzeciego sektora w Polsce wskazują, że z wypaleniem liderek i liderów zmaga się 47% organizacji pozarządowych (badanie Stowarzyszenia Klon-Jawor "Kondycja organizacji pozarządowych", 2018). Wypalenie dotyczy jednak nie tylko liderek i liderów, ani nie tylko tych osób, które pracują w organizacjach pozarządowych na innych stanowiskach czy innych rolach. Wypalać się mogą także osoby pracujące w administracji, "na zapleczu", wolontariuszki i wolontariusze. Zapobieganie wypaleniu w działalności organizacji jest jednym z kluczowych czynników wzmacniania ich wpływu na zmianę społeczną, jaką chcą osiągnąć i strategicznym zagadnieniem, z którym organizacje często nie mają czasu lub możliwości się zajmować na bieżąco.

Szkolenie poprowadzi Natalia Sarata. 

Trenerka i konsultantka organizacji pozarządowych, działaczka społeczna zaangażowana od 2002 roku w polski III sektor, socjolożka. W organizacjach pozarządowych przeszła drogę od wolontariuszki przez koordynatorkę projektów i fundraiserkę po współzałożycielkę i członkinię zarządów kilku organizacji pozarządowych (i wszystkie te role jednocześnie). Doświadczyła wypalenia w działalności społecznej, obecnie wspiera organizacje pozarządowe, liderów i liderki w dbaniu o siebie i budowaniu zapobiegającej wypalaniu się aktywistów i aktywistek kultury organizacyjnej. Jest takze konsultantką ds. przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingowi w III sektorze. Współpracuje m.in. z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, Amnesty International Polska, Greenpeace Polska, Szkołą Liderów, Fundacją Wspomagania Wsi. Twórczyni inicjatywy "RegenerAkcja dla zmęczonych aktywistek i aktywistów".

Co warto przeczytać / wiedzieć przed szkoleniem?
Tekst Natalii Saraty "Wyczerpane aktywistki, wypaleni działacze. Nie wypalamy się w próżni" https://publicystyka.ngo.pl/wyczerpane-aktywistki-...

CENA SZKOLENIA:

Cena rynkowa*:Cena w Fundacji TechSoup:
ok. 500 zł150 zł

*podobne szkolenia dla osób indywidualnych lub biznesu

Skąd ta różnica?

W Fundacji TechSoup nie organizuj
emy szkoleń dla zysku. Cena szkolenia pokrywa koszty związane z organizacją szkolenia (wynagrodzenie trenera, sala, materiały, poczęstunek etc.)

DODATKOWE INFORMACJE:

  • W czasie szkolenia zapewniamy kawę, herbatę, wodę, ciasteczka oraz obiad w przerwie
    (daj nam znać o szczególnych wymaganiach np. diecie wegetariańskiej, bezglutenowej itd).
  • Każda osoba uczestnicząca otrzyma zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu.
  • Na szkolenie należy przynieść swoje laptopy.

ORGANIZATOR:

  • Jesteśmy Fundacją TechSoup.
  • Wspieramy organizacje pozarządowe w rozwoju poprzez oferowanie tańszego lub bezpłatnego oprogramowania, sprzętu komputerowego i szkoleń.
  • Więcej szkoleń na: www.techsoup.pl/szkolenia

Decyduje kolejność wnoszenia opłat za szkolenie.

Fundacja TechSoup wspiera: organizacje pożytku publicznego, organizacje non-profit, które mają status organizacji charytatywnych i nie kierują się osiągnięciem zysku, organizacje pozarządowe, które mają status organizacji charytatywnych i nie kierują się osiągnięciem zysku, organizacje charytatywne i inne społecznie użyteczne organizacje. Tylko przedstawiciele powyższych organizacji mogą wziąć udział w szkoleniach i warsztatach organizowanych w ramach odpłatnej działalności statutowej Fundacji TechSoup.

Zamówienie i opłacenie biletu na szkolenie oznacza zaakceptowanie przez uczestnika Regulaminu Szkoleń Fundacji TechSoup.

Zapraszamy i do zobaczenia!

Zobacz również:

szkolenia Social Media Video