Moje Miasto Warszawa - rodzinne warsztaty architektoniczne | Wesoła

29 Lutego 2020, 12:30-14:30 (Sobota)

Dom Spotkań z Historią, Warszawa Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 7 - 12 lat. Rezerwacja miejsca dla warsztatach dla jednego dziecka. Rodzice/opiekunowie nie muszą sie rejsetrować.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 7 - 12 lat.

już niedostępne -

Zapraszamy na cykl bezpłatnych, rodzinnych warsztatów architektoniczno - varsavianistycznych "Moje Miasto Warszawa". Przygotowaliśmy 22 spotkania, na których najmłodsi poznają kolejno wszystkie dzielnice Warszawy i twórczo zmierzą się z tematem planowania miasta. Zapraszamy dzieci w wieku 7 - 12 lat wraz z rodzicami/opiekunami - będziecie pracować wspólnie :)

Spotykamy się w wybrane soboty w Domu Spotkań z Historią (ul. Karowa 20). Zajęcia trwają ok. dwóch godzin.



NAJBLIŻSZE ZAJĘCIA |  Wesoła - najmłodsza dzielnica Warszawy

Wola Grzybowska, Groszówka, Stara Miłosna to jedne z wielu wsi, które zostały przekształcone w miasto pod nazwą Wesoła. Następnie miasto to zostało przyłączone do stolicy i jest obecnie jej najmłodszą dzielnicą. Prześledzimy historię tych terenów zaczynając od XVI wieku po dziś dzień. Zobaczymy jak wioski łączą się w miasta, a te później stają się częścią metropolii. Będziemy oglądać stare i nowe mapy i kreślić własne, a wszystko to na wesoło!




JAK WYGLĄDAJĄ WARSZTATY
Pierwszym elementem każdego warsztatu jest krótka prezentacja wprowadzająca - przybliżamy historię poszczególnych dzielnic, pokazujemy mapy i budynki, które będą pomocne w drugiej części. Następnie przechodzimy do działań kreatywnych - na najmłodszych i rodziców/opiekunów czekają zadania związane z konstruowaniem, projektowaniem czy planowaniem całych obszarów miasta, albo poszczególnych elementów nawiązujących do historii dzielnic Warszawy. Na finałowych zajęciach cyklu uczestnicy stworzą specjalną mapę.


WIĘCEJ INFORMACJI

Opis zajęć i program cyklu można znaleźć na stronach www.maslaw.org.pl oraz www.tubylotustalo.pl. Dołączcie do wydarzenia na Facebooku [KLIK] - umieszczamy tam fotorelacje, informacje o otwarciu zapisów czy ciekawostki związane z nadchodzącymi warsztatami.


Projekt jest finansowany ze środków m. st. Warszawa.

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Warszawa