To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rejestracja na warsztaty dla 1 grupy rodzinnej.
już niedostępne -

Zapraszamy na bezpłatne, rodzinne warsztaty architektoniczno - varsavianistyczne "Moje Miasto Warszawa". Przygotowaliśmy 22 spotkania, na których najmłodsi poznają kolejno wszystkie dzielnice Warszawy i twórczo zmierzą się z tematem planowania miasta. Zapraszamy dzieci w wieku 7 - 12 lat wraz z rodzicami/opiekunami - będziecie pracować wspólnie :)
Przed nami spacerowa gra miejska na Żoliborzu.

NAJBLIŻSZE ZAJĘCIA | Przygoda na WSM-ie

Żoliborz jest najmniejszą, ale też najbardziej uporządkowaną i najdokładniej rozplanowaną dzielnicą Warszawy. Znajdziemy tu dużo zieleni i place, od których promieniście rozchodzą się ulice. Wspólnie rozszyfrujmy skrót WSM i zastanowimy się nad ideą spółdzielczości. W trakcie spaceru zobaczymy charakterystyczną zabudowę Kolonii, teatr miejski i sprawdzimy czy w Sadach Żoliborskich faktycznie znajdziemy owoce. Pozostając w temacie spółdzielczości - w czasie spaceru będziemy często działać zespołowo.


JAK WYGLĄDAJĄ WARSZTATY?
Pierwszym elementem każdego warsztatu jest krótka prezentacja wprowadzająca - przybliżamy historię poszczególnych dzielnic, pokazujemy mapy i budynki, które będą pomocne w drugiej części. Następnie przechodzimy do działań kreatywnych - na najmłodszych i rodziców/opiekunów czekają proste zadania i zagadki związane z konstruowaniem, projektowaniem czy historią kolejnych obszarów miasta. Na miejscu zapewniamy wszystkie niezbędne materiały. Zajęcia odbywają się w plenerze.

Dokładne miejsce zbiórki na Żoliborzu podamy w mailu osobom zapisanym.

WAŻNE: Podczas rejestracji liczymy grupy rodzinne. Tzn. jeśli w zajęciach uczestniczy rodzeństwo, wystarczy zapisać 1 dziecko.


Wydarzenie odbywa się z zachowaniem norm sanitarnych - prosimy o zabranie maseczek.


WIĘCEJ INFORMACJI

Opis zajęć i program cyklu można znaleźć na stronach www.maslaw.org.pl oraz www.tubylotustalo.pl. Dołączcie do wydarzenia na Facebooku [KLIK] - umieszczamy tam fotorelacje, informacje o otwarciu zapisów czy ciekawostki związane z nadchodzącymi warsztatami.

Projekt jest finansowany ze środków m. st. Warszawa.

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Warszawa