To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Wejściówka na warsztaty dla jednego dziecka
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Zapraszany na cykl rodzinnych warsztatów architektonicznych poświęconych Warszawie. Piąta edycja "Moje Miasto Warszawa" to 10 spotkań, na których najmłodsi poznają dokładnie swoje miasto - jego historię, komunikację, zabytki, topografię i sztukę. Spędźcie z nami sobotnie popołudnia na projektowaniu, budowaniu i rozwiązywaniu zagadek!

Cykl przeznaczony jest dla dzieci w wieku 7-12 lat i ich rodziców.


NAJBLIŻSZE WARSZTATY: Mieszkam eko

Coraz więcej mówi się o ekologii, ochronie środowiska, jakości powietrza w miastach. Musimy o tym myśleć dla własnego zdrowia i dobra ogółu. Jak projektować domy, aby były ekologiczne, zużywały jak najmniej energii nieodnawialnej. Co to są baterie słoneczne i domy pasywne? Jak uniknąć smogu w mieście? Porozmawiamy na te wszystkie tematy, a następnie zaprojektujemy własne, ekologiczne domy.

prowadzenie: Aleksandra Pawlak JAK WYGLĄDAJĄ WARSZTATY?
Pierwszym elementem każdego warsztatu jest krótka prezentacja wprowadzająca - przybliżamy historię poszczególnych miasta, pokazujemy mapy i budynki, które będą pomocne w drugiej części. Następnie przechodzimy do działań kreatywnych - na najmłodszych i rodziców/opiekunów czekają zadania związane z konstruowaniem, projektowaniem czy planowaniem obszarów miasta, albo poszczególnych elementów przestrzeni Warszawy.

WIĘCEJ INFORMACJI

Opis zajęć i program cyklu można znaleźć na stronach www.maslaw.org.pl oraz www.tubylotustalo.pl. Dołączcie do wydarzenia na Facebooku - umieszczamy tam fotorelacje, informacje o otwarciu zapisów czy ciekawostki związane z nadchodzącymi warsztatami.

Projekt jest finansowany ze środków m. st. Warszawa.

Prosimy o rezerwację wejściówki osobno dla każdego dziecka. Po zakupie pierwszego biletu trzeba wrócić na stronę główną i powtórzyć operację. Ważne: Nie trzeba zgłaszać osobno udziału rodziców/opiekunów, ale proszę pamiętać, ze aktywny udział dorosłych jest obowiązkowy :)

Warsztaty odbywają się w formie on-line na platformie Zoom

Zobacz również:

kultura i sztuka