To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Zapisy na spotkanie z Zofią Zochniak
już niedostępne -

Czy wiecie, że aż 2/3 konsumentów pozbywa się ubrań, które nadal nadają się do wykorzystania, a branża modowa produkuje rocznie ponad 100 mld sztuk odzieży i akcesoriów? 22% niepotrzebnej odzieży lub obuwia wyrzucanych jest do kosza na śmieci, skąd finalnie trafia na wysypisko. Przyjdźcie posłuchać o ciemnej stronie fast fashion oraz dostępnych alternatywach! Spotkanie z Zofią Zochniak, organizowane w Centrum Nauki Experyment w ramach projektu Gdynia w klimacie jest bezpłatne.

PRELEGENTKA

Zofia Zochniak

Co-Founderka marki Ubrania Do Oddania. Pomysłodawczyni i współzałożycielka portalu UbraniaDoOddania.pl, realizującego zasady w pełni cyrkularnego drugiego obiegu tekstyliów. Promotorka i edukatorka odpowiedzialnej konsumpcji mody i kultury less waste. Projektuje i wdraża działania wiarygodne i odpowiedzialne społecznie w firmach oraz korporacjach, które chcą budować świadomość nt. obiegu zamkniętego. Współpracując z biznesem czyni ich handel i działania ekologicznymi oraz odpowiedzialnymi. Edukuje na szeroką skalę, np. jako mówczyni TEDx: https://www.youtube.com/watch?v=xLLM91KQy3M

Dzięki zaangażowaniu swoim i zespołu Ubrania Do Oddania przekazała do podmiotów NGO's już ponad 1 500 000 złotych. Ekspertka UN Global Compact ds. Strategii UE na rzecz wyrobów włókienniczych o obiegu zamkniętym. Wielokrotnie nagradzana i wyróżniana, m.in przez: Forbes, Twój Styl, Wprost.


Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych [LINK]

Regulamin zwiedzania Centrum Nauki Experyment [LINK]

Zobacz również:

konferencje Ekologia Moda Ochrona środowiska wydarzenia Gdynia