To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Dostępne do Liczba
  #Academy_Smolna#2019 Szkolenie: Tworzenie modeli biznesowych i generowanie innowacji
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Centrum Przedsiębiorczości Smolna

zaprasza na warsztat 

Tworzenie modeli biznesowych i generowanie innowacji

w ramach projektu #Academy_Smolna#2019, który realizuje 

Fundacja Inkubator Technologiczny - Youth Business Poland

Chcesz doprecyzować lub ulepszyć swój pomysł na biznes oraz nauczyć się metod generowania innowacji? Szukasz narzędzi jak stworzyć dobry model biznesowy firmy i chcesz dowiedzieć się jak lepiej poznawać potrzeby klientów, by tworzyć produkty jakich oni pragną? Weź udział w warsztacie i zdobądź niezbędną dla przedsiębiorcy wiedzę od czego zacząć przygodę z biznesem! Warsztat podzielony jest na dwie części:

  • Podczas pierwszej części uczestnicy dowiedzą się jak stworzyć model biznesowy firmy oraz czym są i jakie praktyczne zastosowanie w rozwoju firmy mają takie pojęcia jak: MVP, Lean Startup, Customer Development, Business Model Canvas, Design Thniking i wiele innych użytecznych metod, które pomagają w lepszym rozumieniu świata startupów i odnalezieniu się na dynamicznie zmieniającym się rynku.
  • Druga część przeznaczona jest na rozwój myślenia innowacyjnego i naukę generowania innowacji w oparciu o metodykę Blue Ocean Strategy. Podczas tej części warsztatu uczestnicy poznają 6 dróg do rekonstrukcji rynku i generowania innowacji oraz będą mogli stworzyć kanwę innowacji Blue Ocean Strategy.
Warsztat przeznaczony jest dla osób chcących założyć firmę lub przedsiębiorców w początkowym etapie rozwoju firmy (0-5 lat). Szkolenie realizowane jest w ramach programu doradczo-szkoleniowego #Academy_Smolna#2019, w Centrum Przedsiębiorczości Smolna.

Korzyści wynikające z udziału w warsztacie:

  • Doprecyzowanie pomysłu na biznes lub rozwój aktualnego modelu biznesowego,
  • Poznanie i przećwiczenie w praktyce metody Lean Startup i Customer Development,
  • Lepsze rozumienie klientów i ich potrzeb,
  • Poznanie metody Blue Ocean Strategy i zastosowanie jej zasad generowania innowacji w praktyce,
  • Informacje o metodzie Design Thinking i o tym jak projektować rozwiązania, których pragną klienci.

Dodatkowo podczas szkolenia:

  • poznasz innych przedsiębiorców i zdobędziesz nowe kontakty biznesowe,
  • otrzymasz certyfikat po ukończonym szkoleniu,
  • zapewniamy poczęstunek i napoje.
Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu? - Coraz więcej osób ma pomysł na firmę lub pracuje na etacie i chciało by zacząć działać na własną rękę. To z czym początkujący przedsiębiorcy i startupy mają często problem na początku swojej przedsiębiorczej drogi to działania w zorganizowany i metodyczny sposób pozwalający im na rozwój i skupienie na potrzebach klienta. Często przedsiębiorca proponuje produkt lub usługę, na które nie ma zapotrzebowania na rynku. Wtedy stara się udowodnić, że to potencjalny klient nie wie czego chce i nie ma racji. Czy nie lepiej więc zmienić podejście i spytać klienta czego on chce i jak możemy mu pomóc? Dlatego w prowadzeniu własnego biznesu ważne jest, aby szybko i skutecznie zweryfikować swój pomysł na biznes i umieć tworzyć produkty, które oferują unikalną wartość dla urzytkowników. Na całym świecie metodyka Business Lean Startup i Customer Development zmienia obecnie sposób w jaki tworzone oraz rozwijane są nowe produkty i usługi. Dlatego podczas warsztatu uczestnicy będą mogli w praktyce dowiedzieć się na czym ona polega oraz jak zastosować jej założenia do swojego biznesu. Warsztaty poprowadzi Adrian Migoń.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przyjdź 9 lipca o godzinie 9:45 na Smolną 4 :) Zapraszamy wszystkich, którzy myślą o założeniu własnej firmy lub są początkującymi przedsiębiorcami. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymagana jest rejestracja za pośrednictwem serwisu Evenea. Liczba miejsc ograniczona.

INFORMACJE O PROWADZĄCYM

Adrian Migoń

Można go nazwać "ojcem" wielu znaczących projektów biznesowych, z których skorzystało już ponad 600 firm. Jest przedsiębiorcą społecznym i ekspertem z zakresu przedsiębiorczości i mentoringu. Od 2008 roku wspiera początkujących przedsiębiorców w rozwoju ich firm poprzez działalność Fundacji Inkubator Technologiczny (FIT) i program Mentoringowy Youth Business Poland (YBP). Prezes Zarządu Fundacji Inkubator Technologiczny i Youth Business Poland. Tworzy i organizuje projekty akceleracyjne i mentoringowe dla startupów. Prowadzi warsztaty i wykłady na temat przedsiębiorczości i rozwoju firmy. Aktywnie konsultuje i analizuje około 500 koncepcji biznesowych rocznie. Jest też doradcą, mentorem i członkiem jury wielu inicjatyw skierowanych dla początkujących przedsiębiorców i startupów.

Przebieg spotkania:

09:45 - 10:00 Rejestracja uczestników

10.00 - 13.00 Szkolenie, część 1.

13.00 - 14.00 Przerwa lunchowa (we własnym zakresie)

14.00 - 16.00 Szkolenie, część 2.

_______________________________

Program doradczo - szkoleniowy #Academy_Smolna#2019 finansowany jest przez Miasto Stołeczne Warszawa. Operatorem programu jest Fundacja "Inkubator Technologiczny" (Youth Business Poland). Po więcej szczegółów zapraszamy na:

http://firma.um.warszawa.pl/doradztwo-indywidualne-academy_smolna/

http://ybp.org.pl/academy_smolna/

Zapraszają: Miasto Stołeczne Warszawa, Centrum Przedsiębiorczości Smolna, Youth Business Poland.

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Warszawa