Modowe Peregrynacje

25 Lipca 2020, 13:00-14:00 (Sobota)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Normalny
już niedostępne -

Miejskie Hale Targowe w Gdyni zapraszają na spacer z atrakcjami "Modowe Peregrynacje".  Spotkanie jest częścią wydarzenia "Dnia Kreatywnego" (XIV edycja).

Czas: 25 lipca 2020 r., godz. 13:00

Start: plac przed Halą Łukową

Udział bezpłatny! Liczba miejsc ograniczona.

Uczestnicy spaceru modowo-historycznego odkryją nowe oblicze miejskch hal targowych oraz Gdynię. Zostaną zabrani w podróż w czasie do miejsc, które w Gdyni kojarzą się z modą i pięknem zaklętym w butach, torebkach, sukienkach, kapeluszach, a nawet w parasolkach. Odszukają ślady z przełomu lat 50-tych i 60-tych oraz designu z tamtej epoki, zachowanych czasem nawet w witrynie sklepowej, czy szyldzie albo w neonie.

Przedtem wspólnie z przewodnikiem, podczas krótkiej prezentacji, prześledzą okres rozwoju stylu Vintage oraz ustalą, czy można odnaleźć w Gdyni cudowne złudzenia dla oka stworzone przez Op art. Potem podczas spaceru, zanurzą się nieco we wspomnienia wynurzające się z nostalgicznych ogłoszeń promujących w Gdyni modę z przełomu lat 20-tych i 30-tych XX wieku. 

Prowadzenie: Arkadiusz Brzęczek - badacz historii i miłośnik Gdyni. Autor kilku wydawnictw dedykowanych gdyńskim kamiennicom, historiom ich mieszkańców oraz życiu społeczno-kulturowemu naszego miasta. Związany rodzinnie z gdyńskimi halami targowymi.

fot. P. Burda - Rzemieślnik Światła

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Gdynia