To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Spacer architektoniczny po Mokotowie cz. II
już niedostępne -

Spacer będzie tłumaczony na Polski Język Migowy.

Zbiórka odbędzie się pod kościołem św. Michała, przy ul. Puławskiej 95. Następnie spod kościoła wyruszymy w kierunku południowej części Mokotowa. W trakcie spaceru będziemy mieli okazję zobaczyć między innymi wyjątkowy Dom pod Skarabeuszami oraz jeden z najciekawszych warszawskich kompleksów sportowych, jakim jest Warszawianka. Spacer poprowadzi Joanna Koszewska, która jest współautorką ilustrowanych atlasów architektury MOK PN oraz MOK PD.

  • Joanna Koszewska - architektka i urbanistka, która jest również badaczką w międzynarodowych zespołach naukowych. Specjalizuje się w przestrzeniach miejskich oraz publicznych politykach przestrzennych. Jest projektantką przestrzeni, nauczycielką akademicką, a także dziennikarką. Za swoją pracę doktorską dotyczącą dobra wspólnego w przestrzeni miejskiej, analizowaną na przykładach Warszawy i Paryża, została wyróżniona Nagrodą Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii RP. Joanna Koszewska jest także członkinią Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP) oraz Towarzystwa Urbanistów Polskich (TUP). Dodatkowo była stypendystką między innymi rządu francuskiego oraz m.st. Warszawy.

Spacery z Fundacją Centrum Architektury:

Seria spacerów, będąca częścią programu towarzyszącego Nagrodzie Architektonicznej Prezydenta Warszawy, jest jednym z kluczowych elementów promocji lokalnej architektury. Fundacja Centrum Architektury, która była nominowana w ostatniej edycji tego konkursu, otrzymała wyróżnienie właśnie za swoją serię ilustrowanych atlasów architektonicznych. Nominacja ta dodatkowo podkreśla wkład fundacji w rozwój wiedzy o warszawskiej architekturze. Dzięki temu wyróżnieniu oraz zaangażowaniu w program, fundacja podkreśla swoje znaczenie w promowaniu architektury i dziedzictwa Warszawy. Dodatkowo doceniono organizowane przy premierach tych atlasów oprowadzania, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Warszawy.

Ilustrowane atlasy warszawskiej architektury, które stanowią zarówno podstawę, jak i pretekst do tych oprowadzań, to projekt autorstwa Magdaleny Piwowar. Atlasy te są wydawane przez Fundację Centrum Architektury nieprzerwanie od dwunastu lat, co podkreśla ich trwały wpływ na promocję warszawskiej architektury. Dotychczas w serii ukazały się takie tytuły jak SAS, ŻOL, MOK PN, OCH, POW, PRA, MUR, ŚRÓD PN, GRO, ŚRÓD PD, MOK PD.

Organizatorzy:

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Warszawa