To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  bezpłatne wejście
już niedostępne -


KOBIETY ``NA WIKING``! WYPRAWY ŻEŃSKIEJ ZAŁOGI NA ŁODZIACH HISTORYCZNYCH

Na festiwalu Nordic Talking opowiemy Wam o kobietach, które nie boją się realizować swoich marzeń. Zabierzemy Was w podróż po wodach słonych i słodkich oraz przybrzeżnych miejscowościach Polski i Niemiec. Posłuchacie o odkrywaniu nowych przestrzeni i życiu na pokładzie wczesnośredniowiecznej łodzi. Dowiecie się, jak wyglądają wyprawy w żeńskim gronie i współpraca między kobietami. Będziecie mogli się przekonać, jak wiele może zdziałać ciekawość świata i wiara we własne siły.

Morskie Suki - żeńska załoga Orła Jumne to grupa rekonstruktorek historycznych, które pewnego dnia postanowiły popłynąć w rejs na replice wczesnośredniowiecznej łodzi. Wyprawa ta zaowocowała kolejnymi - po Bałtyku i Zalewie Szczecińskim.
O NORDIC TALKING FESTIVAL

Tematem przewodnim szóstej edycji jest "Kobieta" w kontekście historycznym i współczesnym. Wystąpienia zaproszonych gości zostaną ujęte w blokach tematycznych: Kobieta w sztuce, Kobieta w historii i folklorze, Kobieta w społeczeństwie, Kobieta w nauce i literaturze. Chcieliśmy w ten sposób pokazać szeroki wymiar wybranego przez nas tematu, a także zachęcić do wymiany doświadczeń w tym zakresie i poszukać wątków wspólnych.

Oprócz spotkań, wykładów i dyskusji odbędą się warsztaty językowe z języka duńskiego, norweskiego i szwedzkiego, spotkania dla dzieci (poranek w sobotę i niedzielę), a także koncerty: piątek - Chór 441 "Song of the North" i w sobotę Lena Majewska z Janem Kłoczko "Humankind".

SPRAWDŹ PROGRAM FESTIWALU

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny - zachęcamy jednak do rezerwacja darmowych wejściówek na poszczególne wydarzenia w celu zagwarantowania sobie miejsca.


Organizatorzy i partnerzy

Głównym organizatorem Festiwalu jest Fundacja LuxSfera, a Partnerem Głównym - Miasto Gdynia.

Współorganizatorzy i partnerzy wydarzenia: Konsulat Kultury | Gdyńskie Centrum Kultury, Trolltunga - szkoła języka norweskiego, Dalarna - szkoła języka szwedzkiego, Uniwersytet WSB Merito Gdynia i Centrum Badań Nordystycznych i Staroangielskich przy Uniwersytecie Śląskim.

Patroni medialni: Moja Norwegia, Dzieje się, Ice Story, KulTur, Razem Norge, Lady Business Club, Prestiż Magazyn Trójmiejski, Muzeum Herstorii Sztuki, Nordic Focus Festival, Polki na obczyźnie, Why Story, Zawsze Pomorze, Zew Północy, Zupełnie Inny Świat, Kolektyw Tłumaczy Literatury Fińskiej KIRJA, Iceland news Polska. 

Patroni honorowi: Prezydent Miasta Gdyni, Ambasada Królestwa Norwegii, Ambasada Królestwa Danii, Ambasada Finlandii, Ambasada Islandii, Konsulat Honorowy Szwecji, Polsko-Szwedzka Izba Handlowa, Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza. Zobacz również:

kultura i sztuka Nordic Talking wydarzenia Gdynia