"Morsowanie i Tropienie": Premiera mapy - Wojtkowa

11 Lutego 2023, 15:00 (Sobota)

Niewidzialny Turnicki Park Narodowy,

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  bilet
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Pogórze Przemyskie to miejsce, w którym splatają się losy ludzi i dzikiej przyrody. Pierwsze ślady człowieka w tym regionie są datowane na ok. 30000 p.n.e. Kolejne wieki to kolejne fale wpływów - scytów, celtów, hunów, prasłowian. W średniowieczu powstają grody warowne. Swoje bogactwo osadnicy zawdzięczali źródłom solnym. Można przypuszczać, że już wtedy dzisiejsze pogranicze polsko-ukraińskie zamieszkiwała w przemieszaniu ludność polska, żydowska i ruska. Kolejne wieki tylko dodawały kolorytu tej zróżnicowanej mozaice.

Borysławka, Jamna Górna, Jamna Dolna, Arłamów - tych, oraz wielu innych osad już nie ma. Pozostały wpisy w starych księgach, wspomnienia potomków oraz ślady, które rok za rokiem pochłania puszcza.

Unikalna rzeźba terenu, burzliwe dzieje Pogórza, ostatnie fragmenty reliktowej Puszczy Karpackiej - na to wszystko spojrzymy z lotu ptaka podziwiając pewną niezwykłą mapę, która nie była jeszcze nigdzie prezentowana.

Spotkanie odbędzie się w Galerii u Żmija. Jeżeli wszystko się pięknie uda spotkaniu będą towarzyszyły dźwięki lutni Antoniego Pilcha.

Ps. chętni będą mogli skosztować pożywnej tradycyjnej zupy.


Więcej informacji o mikrofestiwalu na: https://niewidzialnypark.pl/morsowanie-i-tropienie

Zobacz również:

sport i rekreacja