To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Miasto przyszłości: Zieleń jako żywa materia architektury
już niedostępne -
Bilet pozwala na uczestnictwo w wydarzeniu, w przypadku rezygnacji uczestnika z listy głównej - tę informację przekażemy wcześniej mailem lub smsem. Miasto przyszłości: Zieleń jako żywa materia architektury - lista rezerwowa

Bilet pozwala na uczestnictwo w wydarzeniu, w przypadku rezygnacji uczestnika z listy głównej - tę informację przekażemy wcześniej mailem lub smsem.

Wyprzedane Brak wolnych miejsc

"Miasto przyszłości" to cykl warsztatów, których celem jest zastanowienie się nad wyzwaniami przyszłości takimi jak zmiany klimatu, transport i komunikacja, zmiany relacji i potrzeb społecznych w kontekście architektury miasta i życia w nim. Każdy z warsztatów prowadzi architekt wraz z zaproszonym przez siebie ekspertem z innych obszarów badania miasta. Warsztaty będą się odbywać w formie spaceru po mieście, którego początkiem będzie ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury.

"Jak tworzyć miasto, by żyło ono w "zdrowiu cyrkularnym", rozumiejąc zależności pomiędzy zdrowiem ludzi, zwierząt i ekosystemów?
Komponentem architektury przyszłości musi być zieleń, która podlega nieustannym przemianom, zmienia się cyklicznie - zgodnie z porami roku, ale także rozrasta się czy zamiera. Dzisiaj posadzone pnącza lub młode drzewa będą tymi, które dadzą nam schronienie w ekstremalnych warunkach związanych ze zmianą klimatu. Zanim osiągną swoje docelowe rozmiary minie kilka dekad. Zapraszamy do wspólnego poszukiwania nowych form architektonicznych uwzględniających zieleń i do zmiany perspektywy czasowej, pozwalającej projektować architekturę z myślą o tempie życia roślin. "

Prowadzący:

CENTRALA (architekci: Małgorzata Kuciewicz i Simone De Iacobis) tworzy projekty w oparciu o analizy relacji pomiędzy architekturą i różnymi procesami naturalnymi. Ich koncepcja "Amplifikacja natury" zakłada, że architektura powinna wzmacniać naszą uwagę na zmienność pór roku i pór dnia oraz na zanikające zjawiska atmosferyczne (np. zmianę typów deszczu). Postulują, by cyrkulację wody oraz hydrobiologię traktować jako komponent architektury i urbanistyki.

Natalia Budnik - architektka dla krajobrazu. Myśli o krajobrazie w wielu odmiennych perspektywach czasowych. Współpracuje interdyscyplinarnie tworząc strategie krajobrazowe i roślinne w różnych skalach. Interesują ją projekty podkreślające fenomeny natury i jej procesy, w kreatywny sposób adaptujące dynamiczny potencjał roślin.

______________________________

Organizator: Fundacja Warszawski Pawilon Architektury Zodiak
Partner: Oddział Warszawski SARP
Koordynacja: Marta Wójcicka i Igor Łysiuk
Grafika: Marta Lissowska
Wydarzenie realizowane w ramach cyklu działań edukacyjnych w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury.
Wydarzenie współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa

Regulamin COVID Fundacja

procedura postępowania COVID 19_załącznik nr 1


W przypadku rezygnacji z udziału prosimy o jak najszybszą informację na adres: [email protected]

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Warszawa