To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
06.05.2021 -19:00 - Mroczne sekrety Krakowskiego Przedmieścia. [Prelekcja online] 06.05.2021 -19:00 - Mroczne sekrety Krakowskiego Przedmieścia. [Prelekcja online]

06.05.2021 -19:00 - Mroczne sekrety Krakowskiego Przedmieścia. [Prelekcja online]

już niedostępne 18,00 zł -

Jako, że okoliczności uniemożliwiają nam spotkanie z Państwem na żywo, zapraszamy zatem na prelekcję online. Ta opatrzona jest tytułem "Mroczne sekrety Krakowskiego Przedmieścia". Zapraszamy na spotkanie w Internecie i wirtualny spacer po Krakowskim Przedmieściu.

W XIX wieku Krakowskie Przedmieście uważane było za salon Warszawy. Wiele wydarzeń, opisanych w powieści "Lalka" Bolesław Prus, umieścił na Krakowskim Przedmieściu lub w jego rejonie. W tymże salonie stoi jednak szafa i, jak czasem się zdarza, skrywa rodzinny szkielet czyli historię, zazwyczaj ukrywaną przed gośćmi. Krakowskie Przedmieście ma takich szkieletów ukrytych w szafie kilka.

Czy wiecie Państwo z jakiego powodu na początku XIX wieku trzeba było rozebrać okazały kościół, stojący przy Krakowskim Przedmieściu albo dlaczego rzeźbiarz nie został ukarany za zastrzelenie malarza?

Zapraszamy na prelekcję w trakcie której poznamy mroczne sekrety z Krakowskiego Przedmieścia posłuchamy o historiach dziwnych, strasznych, tajemniczych i brutalnych.

Podczas prelekcji odpowiemy między innymi na takie pytania:

 • - gdzie postać z pierwszych stron gazet rozpłynęła się w powietrzu?
 • - jak rodził się światowy terroryzm i dlaczego na Krakowskim Przedmieściu?
 • - czy pan młody musi być być żywy na własnym ślubie?
 • - kto przyniósł sobie narzeczoną z cmentarza powązkowskiego?
 • - gdzie niechętny nauce młodzian zdobywał krawieckie szlify i w jaki sposób katastrofa kolejowa pozwoliła zdobyć mu sławę?
 • - w jakich okolicznościach wojskową formacją dowodził bezgłowy jeździec?
 • - dlaczego pobito Bolesława Prusa?
 • - w którym miejscu zabito męża i ojca na oczach żony i dzieci?
 • - w jaki sposób jedno omdlenie spowodowało śmierć trzydziestu osób?
 • - gdzie ma swój początek jedna z największych tajemnic II RP?
 • - w którym miejscu poległo Pięciu Poległych?
 • - kto zmarł w wyniku obrażeń odniesionych w czasie upojnego wieczoru w "Europejskim"?

Żeby był jednak jakiś optymistyczny akcent przewodnik poda Paniom sprawdzony przepis na zachowanie świeżej cery i młodego wyglądu przez wszystkie dni życia.

Prelekcja online rozpoczyna się w czwartek, 6 maja 2021, o godzinie 19:00.

INFORMACJE TECHNICZNE

Po rejestracji, dokonaniu i zaksięgowaniu wpłaty przez platformę biletową Evenea otrzymacie Państwo e-mailem indywidualny link do prelekcji online. Link można wykorzystać tylko z JEDNEGO adresu IP czyli po kliknięciu w link wejście z innego urządzenia w tym samym czasie będzie niemożliwe.

Przed prelekcją zostanie do Państwa wysłany e-mail z przypomnieniem o wydarzeniu.

W dniu i godzinie prelekcji prosimy o zalogowanie się na stronę Evenea Live poprzez kliknięcie w otrzymany, indywidualny link.

Gdyby ktoś musiał zrezygnować z udziału w wydarzeniu prosimy o informację drogą mailową lub telefonicznie najpóźniej 24 godziny przed rozpoczęciem prelekcji.

W razie pytań prosimy o kontakt.

Organizatorem jest Biuro Przewodnickie*Arktour*, numer wpisu do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego numer 1923.

Terminy organizowanych przez nas wydarzeń znajdziecie Państwo na stronie: http://www.zwiedzajznami.com.pl/

Można też zapisać się na listę mailingową i otrzymywać, raz lub dwa w miesiącu, wiadomość o nadchodzących wydarzeniach: www.zwiedzajznami.com.pl/newsletter

Blog warszawski: www.whu.org.pl

Profil na Facebooku: https://www.facebook.com/ArktourWHU

Telefon: 514-784-177 lub 508 101 105

e-mail: biuro@zwiedzajznami.com.pl


Podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym. Po zakończeniu realizacji usługi firma Arktour WHU nie przetwarza Państwa danych ani nie nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów. Dane zbierane są poprzez Platformę Biletową "Evenea" przestrzegającą zasad polityki ochrony prywatności:https://evenea.pl/polityka-prywatnosci
Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Warszawa