To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Wstęp na wydarzenie
już niedostępne -

Liczba miejsc ograniczona, zarejestruj się już dziś!

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Łodzi zaprasza do rejestracji na spotkanie z Ministrem Spraw Zagranicznych, Panem prof. Jackiem Czaputowiczem pt."Osiągnięcia polskiej polityki zagranicznej w latach 2015-2019: Obecność wojsk amerykańskich w Polsce". Wydarzenie odbędzie się 20 września w godzinach 17:00-19:00 na terenie 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku. W ramach wydarzenia będzie można obejrzeć m.in. polski i amerykański egzemplarz samolotu F-16.

Amerykańska obecność wojskowa w Polsce stała się jednym z podstawowych elementów strategii bezpieczeństwa Polski. Czy dzisiejszy zakres sojuszniczego zaangażowania jest wystarczający? Jakie postępy w tej kwestii przyniosły ostatnie lata? Jak nasi zachodni sąsiedzi postrzegają zwiększenie amerykańskiego zaangażowania w Polsce? Czy jest możliwość przeniesienia wojsk USA z Niemiec do Polski?Te i inne kwestie będę przedmiotem rozmowy z Ministrem Spraw Zagranicznych. Spotkanie odbędzie się z okazji otwarcia 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku po ponad 2,5-letniej modernizacji.

Siedziba bazy: Gucin 58a, 98-113 Teodory, gmina Buczek

Dodatkowo możliwa jest także rejestracja telefoniczna bądź mailowa.
Rejestracja mailowa: [email protected]
Rejestracja telefoniczna: tel. 519 300 645

Organizatorzy:

Debatę organizują Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Łodzi przy współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych i 32. Bazą Lotnictwa Taktycznego w Łasku.

Celem RODM jest przybliżenie obywatelom polskiej polityki zagranicznej oraz wzmocnienie kanałów współpracy pomiędzy Ministerstwem Spraw Zagranicznych, samorządem i organizacjami pozarządowymi. Ośrodek jest odpowiedzialny za animowanie i inicjowanie w regionie spotkań, debat i innych wydarzeń z udziałem przedstawicieli najważniejszych instytucji, organizacji oraz ośrodków analityczno-badawczych. Spotkania oraz debaty są okazją do dyskusji na temat funkcjonowania polskiej polityki zagranicznej w kontekście regionalnym. Ośrodek prowadzi także działania edukacyjne, które mają pobudzać młodzież do myślenia o polskiej polityce zagranicznej.
RODM w Łodzi jest współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie "Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej 2019-2021".

Dane osobowe zebrane na potrzeby rejestracji na wydarzenie zostaną przekazane do 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku w celu umożliwienia wstępu do jednostki wojskowej. Rejestracja na wydarzenie jest jednoznaczna z wyrażeniem zgody na utrwalenie, wykorzystanie i rozpowszechnianie wizerunku przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Wszelkie informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w dokumencie "Informacja dotycząca przetwarzania przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych danych osobowych uczestników zadania publicznego "Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Łodzi 2019-2021" i są dostępne u organizatora wydarzenia.

Zdjęcie w tle: U.S. Air Force photo/Airman 1st Class Lane T. Plummer

Zobacz również:

konferencje Bezpieczeństwo Lotnictwo Polityka Polityka zagraniczna wydarzenia Buczek