Wykłady na Targach Mamaville Kraków vol.6

12 Marca 2023, 10:00-17:00 (Niedziela)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Dla Dorosłych/Nd 12.03// 10:15 -11:30 // "Pierwsza pomoc u niemowląt i dzieci " // Maciej Gamrat, Promedyk
Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  Dla Dorosłych/Nd 12.03 // 11:45 - 12:45 // "Karmienie piersią - co warto wiedzieć? oraz problemy z laktacją - pytania i odpowiedzi."// Lena Siwonia-Witkowska, NENO
już niedostępne -
  Dla Dorosłych/Nd 12.03 //13:00- 14:00 //"Jak budować relacje z dzieckiem bez kar ?"// Joanna Malisz - Swęd,Monika Pietruszka, Pozytywna dyscyplina
już niedostępne -
  Dla Dorosłych/Nd 12.03//14:15 - 15:15// "Chusty i nosidła - jak zdrowo nosić dzieci?" Agnieszka Feliks-Długosz, Centrum Noszenia
już niedostępne -
  Dla Dzieci//Nd 12.03// 10:30 do 11:00// "Gordonki" grupa 1 - dzieci od 6 miesięcy do 2 lat// Gabriela Pachut, Pracownia muzyczna
Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  Dla Dzieci//Nd 12.03// 11:15 do 11:45// "Gordonki" grupa 2 - dzieci od 2 do 4 lat// Gabriela Pachut,Pracowna muzyczna
Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  Dla Dzieci//Nd 12.03// 12:15 do 12:45// "Sensoryczny spacer w kosmosie" grupa I dla dzieci od 8 miesięcy do 2 lat" /Linda Czarnek-Ogrodnik, Moja kreskówka
Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  Dla Dzieci//Nd 12.03// 13:00 do 13:30 // "Sensoryczny spacer w kosmosie" grupa II dla dzieci od 1,5 do 4 lat" /Linda Czarnek-Ogrodnik, Moja kreskówka
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Ruszamy z zapisami na wykłady dla rodziców na Targach Mamaville Kraków vol. 6 ! 

Termin: 12 marca (niedziela), godz. 10-17

Miejsce: HALA  100-lecia KS CRACOVIA30-119 KRAKÓW, AL. MARSZAŁKA FERDINANDA FOCHA 40

Wstęp: Warsztaty są bezpłatne, lecz ilość miejsc ograniczona. 



WYKŁADY DLA RODZICÓW


10:15 do 11:30 -  "Pierwsza pomoc u niemowląt i dzieci "

Podczas warsztatu zaprezentujemy sprawdzone metody w postępowaniu w stanach nagłych u dzieci i niemowląt, przedstawimy jak postępować z urazami u dzieci, jak zachować się podczas zakrztuszenia/zadławienia oraz jak wykonać resuscytacje krążeniowo oddechową u dziecka. Omówimy również wyposażenie apteczki - czyli co warto mieć kiedy mamy w domu małe dziecko. Całość warsztatu będzie się opierać na najnowszych wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji.

ProwadzenieMaciej Gamrat, ratownik medyczny. Swoje doświadczenie zdobywał w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym. Od 3 lat zaangażowany w szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, w szczególności pierwszej pomocy u dzieci i niemowląt.

https://www.facebook.com/promedykszkolenia

https://www.instagram.com/promedyk/

 11:45 - 12:45 - "Karmienie piersią - co warto wiedzieć? oraz problemy z laktacją - pytania i odpowiedzi." 

Serdecznie zapraszamy rodziców oczekujących dziecka oraz tych którzy są na początku mlecznej drogi na nasz wykład !Podczas spotkania omówione zostanę najczęstsze problemy laktacyjne:

  • Karmienie naturalne? Czy karmienie mlekiem modyfikowanym - która opcja jest dla mnie ?
  • Poród drogami natury i pierwsze karmienie. Cięcie cesarskie - kiedy pierwsze karmienie?
  • Nawał laktacyjny - co robić?
  • KPI - co to jest i czy może jest dla mnie?
  • Gdzie szukać pomocy, jeśli będzie potrzebna?
  • Jak wybrać odpowiedni laktator?
  • Czym się sugerować przy doborze sprzętu wspomagającego karmienie?

Prowadzenie : Lena Siwonia-Witkowska, Doświadczona położna sali porodowej, położna rodzinna, doradca laktacyjny, entuzjastka porodów naturalnych, propagatorka karmienia naturalnego, mama dwóch malutkich chłopców, doradca laktatorów NENO.

https://neno.pl/


13:00 do 14:00 - "Jak budować relacje z dzieckiem bez kar?

Słyszysz, że dziecko musi poczuć konsekwencje złego zachowania, bo inaczej "wejdzie" Ci na głowę. Jednocześnie czujesz, że zakaz oglądania bajek albo zabranie deseru nie spowoduje, że dziecko w cudowny sposób zacznie systematycznie sprzątać po zabawie. Wiesz, że 'wyjdziemy na spacer jak będziesz grzeczny' nie uczy jak radzić sobie w trudnych emocjach.

Setna prośba kończy się groźbą i karą, płaczem dziecka i Twoimi wyrzutami sumienie. Chcesz wyjść ze schematów i przestać straszyć karą, a nauczyć się współpracy z dzieckiem? By zmienić swoje podejście potrzebujesz dowiedzieć się, co konkretnie robić w trudnej sytuacji.

Przyjdź na warsztaty podczas których:

- zrozumiesz, jak działają kary (lub dlaczego tak naprawdę nie działają)

- zyskasz nowe spojrzenie na wychowanie dziecka, które da Ci poczucie kompetencji oraz zmianę perspektywy

- poznasz skuteczne narzędzia Pozytywnej Dyscypliny, które będziesz mógł wprowadzić, by zacząć zmieniać swoją rodzinę

- wyznaczysz swój pierwszy krok na drodze wychowania bez straszenia karą

Prowadzenie: Joanna Malisz - Swęd - Certyfikowana Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny dla Rodziców Jeste mamą Gabrysi. Blisko 10 lat pracowała z dziećmi oraz młodzieżą w szkołach i poradniach jako pedagog specjalny, terapeuta pedagogiczny, polonistka. Szukając metod pracy z uczniem, odkryła Pozytywną Dyscyplinę, w której znalazła mnóstwo konkretnych narzędzi do pracy, spójnych z jej wartościami. Ta metoda okazała się również świetnym sposobem budowania relacji w jej rodzinie.

Monika Pietruszka - Certyfikowana Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny dla Rodziców. Jeste mamą trójki dzieci oraz pedagogiem z wykształcenia i zamiłowania. Jej wyborami dróg pedagogicznych była terapia pedagogiczna, resocjalizacja, psychoterapia dzieci i młodzieży. 12 lat doświadczeń w edukacji wzbogaciło jej podejście pedagogiczne, jednak brakujący element w dotychczasowych założeniach odnalazła w Pozytywnej Dyscyplinie, która sprawdziła się w jej codzienności rodzicielskiej. Pragnie dzielić się swoimi doświadczeniami z rodzicami, którzy chcą budować relacje ze swoimi dziećmi na lata.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100082310307582

https://www.instagram.com/wychowam_pozytywnie/

https://pozytywnadyscyplina.pl/

14:15 - 15:15  - "Chusty i nosidła - jak zdrowo nosić dzieci?"

Nie ma dzieci, których się nie nosi. A gdy noszenie na rękach staje się kłopotliwe z pomocą przychodzą chusty i nosidełka. Jak wybrać narzędzie odpowiednie dla swojego dziecka? Kierować się wiekiem, wagą, wzrostem? Czy można w nosidełku nosić od urodzenia? Jak dobierać rozmiar, splot i wiązanie chusty? Czy dobre nosidło musi być drogie? O tym wszystkim opowie Certyfikowana Doradczyni Noszenia z Centrum Noszenia - Agnieszka Feliks-Długosz.

ProwadzenieAgnieszka Feliks-Długosz jest Certyfikowanym Doradcą Noszenia ClauWi®, ukończyła kurs z pielęgnacji neurorozwojowej niemowląt w pierwszym roku życia u Agnieszki Słoniowskiej. Z wykształcenia jest socjologiem, pracuje na Uniwersytecie Jagiellońskim. Po godzinach uwalnia rodzicom ręce. Prowadzi indywidualne konsultacje z chustonoszenia, warsztaty grupowe, pogadanki, dobiera nosidła, prowadzi wraz z siostrą Dorotą Centrum Noszenia w Krakowie. Jest przewodniczącą Krakowskiego Stowarzyszenia Noszenia Dzieci. Brała udział w organizacji dwóch edycji Krakowskiego Festiwalu Chustowego

www.centrumnoszenia.pl 

https://www.facebook.com/centrumnoszenia/

WARSZTATY DLA DZIECI 

10:30 DO 11:00 - "Gordonki", czyli zajęcia umuzykalniające wg teorii uczenia się muzyki Edwina E. Gordona

GRUPA I - Dzieci od 6 miesięcy do 2 lat 


11:15 do 11:45 - "Gordonki", czyli zajęcia umuzykalniające wg teorii uczenia się muzyki Edwina E. Gordona.

GRUPA II - Dzieci od 2 do 4 lat


Tak jak dzieci uczą się mówić, gdy do nich mówimy, tak uczą się śpiewać, gdy do nich śpiewamy"

Edwin E. Gordon w popartej badaniami teorii uczenia się muzyki zawarł stwierdzenie, że dzieci uczą się muzyki tak samo jak uczą się języka, dlatego otaczamy je na zajęciach różnorodnością melodii i rytmów, by w ten sposób budowały swój słownik muzyczny. W oparciu o śpiew, ruch i zabawę rozwijamy ich muzyczny potencjał!

Na zajęciach:

  • śpiewamy bez słów, bo zależy nam by dzieci skupiły się wyłącznie na muzyce
  • śpiewamy w różnych skalach, by dzieci mogły zetknąć się z różnorodną muzyką z całego świata
  • rytmizujemy w różnych, także nieregularnych rytmach
  • ruch jest nieodłącznym elementem zajęć, ponieważ dzieci czują rytm poprzez ruch

Prowadzenie : Gabriela Pachut - absolwentka Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Pracuje w Szkole Muzycznej I stopnia im. Juliusza Łuciuka w Mikluszowicach jako nauczyciel przedmiotów teoretycznych i chóru. Współpracowała jako dyrygent z chórem i orkiestrą dętą. Jest certyfikowanym instruktorem gordonowskim (kurs gordonowski I i II stopnia prowadzony przez Polskie Towarzystwo Edwina E. Gordona i Fundację Kreatywnej Edukacji w Bydgoszczy. Klarnecistka, miłośniczka muzyki bałkańskiej, mama dwuletniej Helenki.

https://instagram.com/pracowniamuzyczna?igshid=YmMyMTA2M2Y=

https://www.facebook.com/pracowniamuzyczna

12:15 do 12:45 - "Sensoryczny spacer w kosmosie" grupa I dla dzieci od 8 miesięcy  do 2 lat

13:00 do 13:30 - "Sensoryczny spacer w kosmosie" grupa II dla dzieci od 1,5 roku do 4 lat

Zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku 1,5 roku do 4 lat. Zajęcia rozpoczniemy wspólnym odkrywaniem kosmosu - zabawami integrującymi zmysł dotyku z układem przedsionkowo-proprioceptywnym. Dziecko wraz z rodzicem wykona własny sensokosmos (zamkniemy go w woreczku, zabawka ta wspomaga wyciszenie)! Kolejnymi zabawami będą te integrujące ruch - z rodzicem lub samodzielnie! Tego dnia nasze spotkanie zakończymy swobodnymi zabawami suchym ryżem oraz galaktycznym slimem - naszym sensorycznym Wszechświatem! Zaintrygowany? Zapraszam do zobaczenia relacji z moich https://www.instagram.com/moja_kreskowka/

Zabierzcie ze sobą ubrania na przebranie i mokre chusteczki.

Prowadzenie :  Linda Czarnek-Ogrodnik - terapeuta Integracji Sensorycznej, terapeuta ręki, trener Smyko - Multisensoryki® , prywatnie mama dwóch przedszkolaków zafascynowana metodą Montessorii.



Zobacz również:

konferencje wydarzenia 30-119 KRAKÓW