Współpraca nauki i biznesu w obszarze projektów medycznych - webinarium

15 Kwietnia 2021, 13:00-15:00 (Czwartek)

Ms Teams,

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bilet
15 Kwietnia 2021, 10:00

Zapraszamy Państwa na kolejne webinarium w cyklu spotkań związanych z odkrywaniem, rozwojem i komercjalizacją wynalazków medycznych.

Tym razem gościć będziemy dr Rafała Kamińskiego, Dyrektora ds. naukowych firmy OncoArendi, który podzieli się z nami swoją perspektywą w odniesieniu do takich zagadnień jak:

  • Trudności w relacjach nauka-biznes w Polsce i sposoby ich przezwyciężania. Różnice w podejściu do projektów R&D - priorytety i optyka przedsiębiorcy oraz pracowników uczelni.
  • Trendy naukowe i technologiczne w branży medycznej. Gdzie poszukiwać inspiracji dla projektów medycznych ukierunkowanych na komercjalizację? Co powinno być początkiem projektu medycznego? Czy bioinformatyka będzie dominować w pejzażu badań medycznych?
  • Komercjalizacja badań naukowych w branży medycznej. Etapy procesu komercjalizacji leków. Wybór formy komercjalizacji wynalazków medycznych: spin-off, czy licencjonowanie. Naukowiec-przedsiębiorca, jakie cechy powinien mieć i na co powinien być gotowy? Czy prowadzenie badań naukowych na lekiem, który nie ma szans na komercjalizację ma sens?

Webinarium składać się będzie z ponad godzinnej prezentacji wprowadzającej oraz bloku pytań i odpowiedzi, na który tym razem poświęcimy większą ilość czasu. Tym samym zachęcamy Państwa do przekazywania swoich pytań przed spotkaniem, co uprości proces ich zadawania w trakcie trwania webinarium.

Pytania można przekazać przed spotkaniem (maks. do godz. 9:00 15 kwietnia) w formularzu znajdującym się pod adresem: https://forms.gle/5XL4QuKbpzPVbNMr5

Zapraszamy serdecznie!


Prelegent:

Dr Rafał Kamiński - Członek Zarządu firmy OncoArendi Therapeutics oraz Dyrektor ds. Naukowych, posiada szerokie międzynarodowe doświadczenie w rozwoju innowacyjnych leków drobnocząsteczkowych. Dr Kamiński od ponad 12 lat jest związany z przemysłem farmaceutycznym (UCB Pharma, Belgia oraz Roche, Szwajcaria), gdzie był kierownikiem zespołów naukowych w działach B+R. W obu firmach był odpowiedzialny za strategię rozwoju, portfel projektów przedklinicznych oraz wyłonienie kandydatów klinicznych. Dwa z jego projektów z sukcesem zakończyły badania Fazy I/II, a jeden z leków jest w Fazie III rozwoju klinicznego. Dr Kamiński ma także doświadczenie w koordynacji i nadzorze projektów rozwoju leków prowadzonych we współpracy z zewnętrznymi firmami biotechnologicznym oraz CRO. Był członkiem rad naukowych oraz komitetów doradczych (7PR UE; Wellcome Trust). Dr Kamiński jest autorem ponad 80 publikacji (w tym z grupy Nature), a jego prace były cytowanie ponad 2500 razy (Google Scholar). Jest także twórca lub współtwórca 6 wynalazków objętych zgłoszeniami patentowymi.

Zobacz również:

inne Badania i rozwój Komercjalizacja Lekarstwa