To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bezpłatny webinar
już niedostępne -


Myślenie wizualne - nauka i relaks

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER zaprasza nauczycieli/ki szkół i przedszkoli, oraz wszystkich zainteresowanych na webinar dotyczący nauki podstaw sketchnotingu - nauka i relaks w jednym! 

Zapraszamy we wtorek 15 czerwca o godz.17:00. Poprowadzi go Anna Szczepkowska - Visual Coach, która opowie o tym jak w łatwy sposób połączyć naukę z myśleniem wizualnym. 


Ramowy pan webinaru:

1. Powitanie i krótka teoria myślenia wizualnego, omówienie na przykładach notatek wizualnych. (20 minut)

2. Cześć praktyczna - rysunkowa - udostępniam ekran tabletu, uczestnicy rysują razem ze mną (60 minut):

  • Szybkie rysunki z prostych kształtów, alfabet wizualny
  • Proste ikonki, dodanie koloru i jego funkcja 
  • wykorzystanie symboli w szkole i ich znaczenie
  • Rysunkowa historia - opowiadam i rysuję/piszę - czyli jak mówić i rysować jednocześnie, zaciekawiając i angażując ucznia

3. Podsumowanie i zakończenie webinaru wraz z informacją o możliwości skorzystania z kompleksowego kursu ze sketchnotingu. (10 minut)

Prowadząca:

Anna Szczepkowska - architekt, trener i praktyk myślenia wizualnego, coach, facylitator graficzny, graphic recorder, ilustratorka i współtwórca filmów video explainer (wraz ze studio frufilm. pl). Prowadzi warsztaty z myślenia wizualnego dla różnych grup odbiorców, współtworzy i facylituje graficznie programy rozwojowe dla biznesu i edukacji (wraz z Hanną Garbowską z BCC Instytut Rozwoju), rysuje analogowo i cyfrowo ilustracje i infografiki do książek, publikacji, stron internetowych, filmów w technice whiteboard animation. Podczas konferencji i wydarzeń tworzy na żywo wielkoformatowy zapis graficzny tzw. graphic recording lub cyfrowo, na tablecie - digital graphic recording, który rzucany jest na ekran. Facylituje graficznie warsztaty, spotkania firmowe. Tworzy projekty graficzne: m. in. na plakaty, banery, slajdy do prezentacji itp.


Więcej informacji o naszych działaniach znajdą Państwo na Facebooku Startera dedykowanemu edukacji: https://www.facebook.com/StarterEdukacja/

Zapraszamy także na naszą grupę gdzie znajdą Państwo materiały ze wszystkich naszych webinarów: Grupa STARTER Edukacja Zobacz również:

szkolenia Edukacja Sketchnoting wydarzenia Gdańsk