Edu Generator: Nauka przez zabawę

30 września 2019, 15:00-17:00 (poniedziałek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Edu Generator: Nauka przez zabawę
już niedostępne -

Czym tak naprawdę jest zabawa dla dziecka? Jakie są z niej korzyści? Czy zabawa w szkole to coś złego? Odpowiedzi na te i inne pytania otrzymasz podczas kolejnego spotkania w ramach Edu generatora.

Edu Generator to cykliczne spotkania oraz praktyczne warsztaty i szkolenia dla nauczycieli/ek, edukatorek/ów i osób związanych z edukacją organizowane przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER i Miasto Gdańsk.

Zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie z cyklu Edu Generator. Naszym gościem będzie Kamil Maciaszek, który przedstawi swój projekt GratoSfera, który został pilotażowo wprowadzony do dziewięciu gdańskich szkół podstawowych.

Projekt GratoSfera zakłada stworzenie miejsc (GratoSfer), służących swobodnej aktywności dzieci poza budynkiem szkoły. Na spotkaniu zostaną przedstawione założenia projektu GratoSfera, dotychczasowe osiągnięcia w zakresie swobodnej zabawy w Przedszkolu Gedania 1922 oraz szkole alternatywnej creoGedania. Prowadzący opowie przede wszystkim o wykorzystaniu swobodnej zabawy w szkole i wynikających z niej korzyściach dla rozwoju dzieci oraz jej roli w zachowaniu dobrostanu psychicznego i budowaniu stabilności psychicznej dzieci.

Warsztat będzie tłumaczony na polski język migowy.
Wydarzenie organizowane w ramach Festiwalu Kultury Bez Barier!

Inspirujemy, pokazujemy nowe metody, technologie, innowacyjne rozwiązania edukacyjne.


Spotkanie poprowadzi Mgr Kamil Maciaszek - Play Leader, logopeda, edukator. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku Logopedia (I i II stopień). 

Od 2014 roku zajmuje się tematyką swobodnej zabawy. Jest autorem projektu GratoSfera wprowadzającego swobodną zabawę do gdańskich szkół podstawowych oraz koordynatorem polskiej części międzynarodowego projektu Children's Access to Play in Schools

Od 2014 roku pracuje jako edukator i logopeda w Przedszkolu Gedania 1922 oraz alternatywnej szkole creoGedania w Gdańsku. Prowadzi zajęcia dla dzieci przedszkolnych i szkolnych w zakresie od astronomii do mikrobiologii z wykorzystaniem materiałów recyklingowych, pasjonat projektów wielkoformatowych.

Prywatnie miłośnik roller coasterów i parków rozrywki.
Więcej informacji o cyklu wydarzeń: http://edugenerator.inkubatorstarter.pl/

Zobacz również:

szkolenia Edukacja Motywacja wydarzenia Gdańsk