To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
REZERWACJA MIEJSCA JEST BEZPŁATNA.

REZERWACJĘ MIEJSCA NALEŻY POTWIERDZIĆ WPŁATĄ ZADATKU W WYSOKOŚCI 44,00 PLN W CIĄGU 72 GODZIN OD DOKONANIA REJESTRACJI.

Całości płatności należy dokonać przelewem do dnia 25.10.2019 (piątek).
16.11.2019 - Szlakiem cerkwi na zaguby. Podlasie. [Wycieczka autokarowa]

REZERWACJA MIEJSCA JEST BEZPŁATNA.

REZERWACJĘ MIEJSCA NALEŻY POTWIERDZIĆ WPŁATĄ ZADATKU W WYSOKOŚCI 44,00 PLN W CIĄGU 72 GODZIN OD DOKONANIA REJESTRACJI.

Całości płatności należy dokonać przelewem do dnia 25.10.2019 (piątek).

dostępnych: 0

Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  LISTA REZERWOWA - 16.11.2019 - Szlakiem cerkwi na zaguby. Podlasie. [Wycieczka autokarowa]

dostępnych: 12

już niedostępne -

Tym razem zapraszamy Państwa na Podlasie szlakiem przepięknych i unikatowych cerkwi. Odwiedzimy cztery świątynie: w Koterce, Mielniku, Drohiczynie oraz tę najważniejszą, nazywaną Częstochową Prawosławia, na Górze Grabarce.

Dojedziemy do granicy państwa by w jej pobliżu poszukiwać uroczego uroczyska z bajkowo położoną cerkwią. Zresztą wszystkie cerkwie na naszym szlaku położone są w przepięknych miejscach.

Przy okazji zetkniemy się z historią, tą lokalną i tą, dotyczącą całego państwa, nie tylko polskiego.

Zamawiając obiad proponowany przez lokal gastronomiczny w Drohiczynie będzie możliwość spróbowania lokalnego specjału kulinarnego, słynnych podlaskich zagubów.

W trakcie wyjazdu odwiedzimy cztery miejsca a w nich głównym celem będą zabytkowe cerkwie:Cerkiew Ikony Matki Bożej "Wszystkich Strapionych Radość" w Koterce dzisiaj znajduje się przy samej granicy z Białorusią. Na uroczysku w pobliżu Koterki na początku XX wieku wzniesiono przepiękną cerkiew pod wezwaniem Ikony Matki Bożej "Wszystkich Strapionych Radość". Przy cerkwi znajduje się otoczone kultem źródełko. Woda z niego ma mieć moc uzdrawiającą.

Więcej o cerkwi w Koterce pod linkiem:Cerkiew w Koterce.


Święta Góra Grabarka to miejsce, gdzie od stu­leci podążają prawosławni pielgrzymi.

Jej najstarsze dzieje nie są znane. Góra zasłynęła w 1710 roku, kiedy epi­demia cholery szalała na terenach Podlasia. W tym cza­sie pewnemu starcowi we śnie zostało objawione, że ratunek można znaleźć na pobliskim wzgórzu. Wierni poszli za głosem Bożym, przynosząc ze sobą krzyże. Z modlitwą obmywali się i pili wodę ze źródełka. We­dług kroniki siemiatyckiej parafii ratunek od choroby znalazło wówczas ok. 10 tys. ludzi. W podzięce Bogu za cud zbudowano na tym miejscu drewnianą kapliczkę Przemienienia Pańskiego. Cerkiew przebudowywana, remontowana, upiększa­na dotrwała do 1990 roku, kiedy to podpalona spłonęła doszczętnie. Nowa cerkiew została wyświęcona w 1998 roku. Jest już murowana.


Więcej na temat Świętej Góry Grabarki i stojących na niej cerkwi pod linkiem:http://www.grabarka.plCerkiew Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy w Mielniku jest jedną z niewielu cerkwi w województwie podlaskim zbudowana w stylu klasycystycznym. Pomimo przebudów zachowała oryginalne podziały architektoniczne elewacji. Jest też materialnym świadectwem burzliwych dziejów religijnych tych ziem: zbudowana jako unicka, przejęta na cerkiew prawosławną i przebudowana w stylu rusko-bizantyńskim.

Obecny murowany obiekt został wzniesiony w latach 1821-1823.

Więcej na temat cerkwi w Mielniku pod linkiem: Cerkiew w Mielniku.


Cerkiew pod wezwaniem św. Mikołaja w Drohiczynie wzniesiono w roku 1792 z fundacji Konstancji z Kuczyńskich i Jakuba Ciecierskiego jako unicka pod wezwaniem św. Mikołaja dla klasztoru bazylianów. Cerkiew to budowla klasycystyczna wzniesiona na planie prostokąta z zamkniętą częścią ołtarzową. Po bo­kach znajdują się pomieszczenia skarbca i zakrystii. W ścianach bocz­nych zachowały się dwie arkadowe wnęki z dekoracją stiukową, w których pierwotnie były iluzjonistyczne ołtarze boczne. W cerkwi znajduje się ikonostas zkońca XVII wieku z neorenesansowymi malowidłami, pocho­dzącymi z cerkwi w Bielsku Podlaskim. Umieszczono w nim otoczoną kultem ikonę Zesłanie Ducha Świętego z XVII wieku.

Więcej na temat cerkwi w Drohiczynie pod linkiem: Cerkiew w Drohiczynie.


Spacer po Drohiczynie. Miasto powstało na pograniczu polsko-ruskim w I połowie XI wieku. Jego nazwa pochodzi od ruskiego imienia Drogit (Drochicz). Prawa miejskie Drohiczyn otrzymał w 1498 r. od księcia

Aleksandra Jagiellończyka. Ciekawostką jest fakt, że w 1253 roku w mieście odbyła się koronacja jedynego króla w dziejach Rusi - Daniela Romanowicza - prawnuka Krzywoustego.

Mimo utraty znaczenia miasto jest siedzibą Biskupa Drohickiego, stoi tu katedra i seminarium diecezjalne.

W trakcie spaceru zobaczymy z zewnątrz katedrę i klasztor jezuitów, wejdziemy na Górę Zamkową by podziwiać panoramę rzeki Bug malowniczo w tym miejscu się wijącej, obejrzymy pozostałości umocnień Linii Mołotowa oraz weźmiemy głęboki oddech powietrza nasyconego historią Polski, Rusi oraz Litwy.


PROGRAM

Spotykamy się o godzinie 6:30 na placu Bankowym przy pomniku Juliusza Słowackiego. O godzinie 6:45 odjazd w kierunku Koterki.

  • W drodze do Koterki około 25 minutowy postój
  • Około godziny 10:15 przyjazd do pierwszego punktu zwiedzania, cerkwi na uroczysku w Koterce. Zwiedzanie wnętrza cerkwi.
  • Około godziny 12:00 przyjazd do Grabarki. Zwiedzanie cerkwi oraz spacer wokół świątyni.
  • Cerkiew w Mielniku z zewnątrz.
  • Około godziny 15:00 przerwa na obiad w Drohiczynie.
  • O godzinie 16:00 wejście do cerkwi w Drohiczynie.
  • Spacer po mieście Drohiczynie.
  • Planowany powrót do Warszawy około godziny 20:00.

UWAGA! AKTUALNIE MAMY POTWIERDZONE WEJŚCIE DO KOŚCIOŁÓW W KOTERCE I DROHICZYNIE NATOMIAST MOŻE ZDARZYĆ SIĘ, ŻE KAPŁAN ZOSTANIE ODWOŁANY DO SPRAW NIECIERPIĄCYCH ZWŁOKI I NIE BĘDZIE MÓGŁ OTWORZYĆ ŚWIĄTYNI.

OBIAD

Restauracja "Pod Katedrą" proponuje tradycyjny posiłek regionalny w cenie 35,00 PLN:

Cena obiadu nie jest uwzględniona w cenie wycieczki. Pieniądze na posiłek zostaną zebrane w trakcie wycieczki.


INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Koszt wycieczki - 144,00 PLN/osoba

Cena obejmuje ofiary, jakie należy złożyć w świątyniach, opiekę pilota i przewodnika, ubezpieczenie NNW (DO 10 000,00 PLN) oraz przejazd autokarem klasy turystycznej.

Cena nie obejmuje posiłku. Posiłek we własnym zakresie lub można zamówić posiłek proponowany przez restaurację "Pod Katedrą" proponowany wyżej.

REZERWACJĘ MIEJSCA NALEŻY POTWIERDZIĆ WPŁATĄ ZADATKU W WYSOKOŚCI 44,00 PLN W CIĄGU 72 GODZIN OD DOKONANIA REZERWACJI.

Całości płatności należy dokonać przelewem do dnia 25.10.2019 (piątek).

Jeżeli ktoś ma taką wolę, może dokonać całości płatności jednorazowo.

Aby wycieczka odbyła się, wpłaty powinno dokonać przynajmniej 35 osób.

Do autokaru wsiadamy według kolejności wpłat zadatków

Z przyczyn niezależnych kolejność zwiedzania może zostać zmieniona.

DOKONANIE WPŁATY OZNACZA AKCEPTACJĘ WARUNKÓW UCZESTNICTWA.

Warunki uczestnictwa oraz ubezpieczenia dostępne są pod linkiem:
https://tinyurl.com/yatbz6l2 oraz na stronie www.zwiedzajznami.com.pl

W tytule przelewu prosimy wpisać hasło "KOTERKA"

Dane do przelewu:

Arktour WHU

ul. Egejska 11

02-764 Warszawa

mBank 35 1140 2004 0000 3202 7694 8118

Przy rejestracji należy podać datę urodzenia oraz numer telefonu. Pominięcie tych danych jest równoznaczne z rezygnacją z ubezpieczenia NNW !

Wycieczkę pilotuje Arkadiusz Żołnierczyk.

Organizatorem jest firma Arktour WHU, numer wpisu do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego numer 1923.

Kontakt: Arktour

Telefon: 514-784-177 lub 508 101 105

[email protected]

https://www.facebook.com/ArktourWHU

www.zwiedzajznami.com.pl

DO ZOBACZENIA

Podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym.

Po zakończeniu realizacji usługi firma Arktour WHU nie przetwarza Państwa danych ani nie nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów.

Dane zbierane są poprzez Platformę Biletową "Evenea" przestrzegającą zasad polityki ochrony prywatności:
https://evenea.pl/polityka-prywatnosci
Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia 17-330 Grabarka