To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  "Krzyż w więzach wspólnoty" - VI Nocna Droga Krzyżowa

dostępnych: 0

Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Kieleckiej organizuje po raz szósty Nocną Drogę Krzyżową, pod hasłem "Krzyż w więzach wspólnoty". To modlitewne wydarzenie rozpocznie się w piątek 5 marca 2021 r. o godz. 20:00, Mszą Świętą pod przewodnictwem ordynariusza diecezji kieleckiej, ks. biskupa Jana Piotrowskiego, w kościele NMP Matki Kościoła (Kielce-Dąbrowa), ul. Północna 4. Przemarsz trasą z Kielc-Dąbrowa na Święty Krzyż, w większości czerwonym szlakiem turystycznym, będzie trwał całą noc. Przybycie do Sanktuarium na Świętym Krzyżu planowane jest planowane ok. godz. 8:00 w sobotę (6 marca 2021 r.).

Nocny przemarsz 37 km, to wyzwanie do przezwyciężenia własnych słabości, to coś dla ludzi, którzy chcą pogłębić relację z Panem Bogiem. Trasa jest bardzo trudna (długość, różnica poziomów wysokości, czas przemarszu, nocna pora), ale po wcześniejszym zadbaniu o kondycję możliwa do pokonania. Naprawdę warto podjąć to wyzwanie!

W tym roku w związku z sytuacją wywołaną wirusem Covid-19 limit uczestników Nocnej Drogi Krzyżowej wynosi 150 osób. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w wydarzeniu tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Od uczestników pobierana jest opłata w wysokości 20 zł, przeznaczona na zapewnienie autokaru na drogę powrotną, zabezpieczenie medyczne, ubezpieczenie uczestników, bilet wstępu na teren Świętokrzyskiego Parku Narodowego i pakiet uczestnika, w skład którego wchodzą m.in. mapka trasy i materiały formacyjne. Opłatę można uiścić gotówką w punkcie wymarszu. Regulamin oraz oświadczenie odnośnie stanu zdrowia uczestnika NDK znajdują się na stronie KSM DK https://kielce.ksm.org.pl. Podpisane oświadczenie jest niezbędne, aby móc wziąć udział w tym wydarzeniu. Przypominamy również o zachowaniu zasad bezpieczeństwa na szlaku, zasłaniając nos i usta oraz zachowując odpowiednie odstępy.

Zobacz również:

sport i rekreacja wydarzenia Kielce-Dąbrowa