To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Jak ustala się ojcostwo I tura
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Zajęcia będą polegały na pokazaniu laboratorium, prelekcji, izolacji DNA wykonanej przez gości i "opiniowaniu" przez uczestników o ojcostwie na przykładzie fikcyjnych profili DNA.

Zajęcia dostosowane są do dzieci powyżej 13 r.ż.

Zajęcia poprowadzą dr Anna Karpiewska oraz mgr Elżbieta Kowalczyk.

W sali jest miejsce dla opiekunów (np. rodziców) w roli obserwatorów (np. robiących zdjęcia), więc po zapisaniu malucha, nie muszą Państwo zajmować miejsca. Uprzedzamy jednak, że miejsce dla obserwatorów jest ograniczone.

Zbiórka w holu Centrum Naukowej Informacji Medycznej ul. Marcinkowskiego 2-6. Wolontariusze zaprowadzą Państwa do odpowiedniego budynku. Bardzo prosimy o punktualność.

Zakład Technik Molekularnych Katedry Medycyny Sądowej pełni funkcję makroregionalnego ośrodka biologii i medycyny molekularnej oraz komórkowej i współpracuje z różnymi jednostkami naukowymi. W laboratorium wykonuje się badania genetyczne na rzecz wymiaru sprawiedliwości (badanie dowodów rzeczowych, badanie pokrewieństwa, w tym ojcostwa), diagnostyczne badania molekularne, badania z zakresu biologii i medycyny molekularnej oraz komórkowej.

Zobacz również:

inne wydarzenia Wrocław