To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Jak ustala się ojcostwo II tura
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Zajęcia będą polegały na pokazaniu laboratorium, prelekcji, izolacji DNA wykonanej przez gości i "opiniowaniu" przez uczestników o ojcostwie na przykładzie fikcyjnych profili DNA.

Zajęcia dostosowane są do dzieci powyżej 13 r.ż.

Zajęcia poprowadzą dr Anna Karpiewska oraz mgr Elżbieta Kowalczyk.

W sali jest miejsce dla opiekunów (np. rodziców) w roli obserwatorów (np. robiących zdjęcia), więc po zapisaniu malucha, nie muszą Państwo zajmować miejsca. Uprzedzamy jednak, że miejsce dla obserwatorów jest ograniczone.

Zbiórka w holu Centrum Naukowej Informacji Medycznej ul. Marcinkowskiego 2-6. Wolontariusze zaprowadzą Państwa do odpowiedniego budynku. Bardzo prosimy o punktualność.

Zakład Technik Molekularnych Katedry Medycyny Sądowej pełni funkcję makroregionalnego ośrodka biologii i medycyny molekularnej oraz komórkowej i współpracuje z różnymi jednostkami naukowymi. W laboratorium wykonuje się badania genetyczne na rzecz wymiaru sprawiedliwości (badanie dowodów rzeczowych, badanie pokrewieństwa, w tym ojcostwa), diagnostyczne badania molekularne, badania z zakresu biologii i medycyny molekularnej oraz komórkowej.

Zobacz również:

inne wydarzenia Wrocław