To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Kolorowy zawrót głowy
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Zapraszamy dzieci na zajęcia z eksperymentowania kolorami. Sprawdzimy razem czy kolory kryją jakieś tajemnice? Przekonamy się, ile kolorów ukrytych jest w jednej barwie; czy wiecie na przykład, że w kolorze czarnym siedzi także różowy? Każdy będzie mógł sprawdzić swój ulubiony kolor. Pobawimy się roztworami, których kolory można samemu zmienić po dodaniu magicznego płynu. Spowodujemy, że bezbarwny pisak zacznie pisać na kolorowo i obejrzymy tworzenie kolorowych dymów. Wyhodujemy wielokolorowe krzaki w probówkach i pobawimy się w tworzenie sztucznej krwi.. Każdy z uczestników zamieni się w eksperymentatora; będzie ubrany w fartuch laboratoryjny i rękawiczki ochronne, sam będzie przeprowadzał eksperymenty. Będziemy się dobrze bawić i poznawać świat kolorów z chemicznej strony.


Wydarzenie jest dostosowane do osób w wieku 8-10 lat. 


W sali jest miejsce dla opiekunów (np. rodziców), którzy mogą np. wykonywać zdjęcia, ale zajęcia nie są adresowane do rodziców. Prosimy także nie zapisywać dzieci wyraźnie młodszych np. lat 5.


Zajęcia poprowadzą pracownicy naukowo-dydaktyczni Katedry i Zakładu Chemii Nieorganicznej: dr Anna Janicka-Kłos, dr hab. Żaneta Czyżnikowska, dr Stanisława Plińska i dr hab. Joanna Burger

Uczestnicy proszeni są o poczekanie przy wejściu do I budynku Wydziału Farmaceutycznego.

Zobacz również:

inne wydarzenia Wrocław