To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Makromolekuły jako składniki leków II tura
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Farmacja to nauka o przygotowywaniu, przechowywaniu, kontroli i dystrybucji leku, rozumianego jako centralny punkt rozważań naukowych i praktycznych. Dlatego pozostałe obszary nauki dla farmaceuty są naukami pomocniczymi, pozwalającymi poznać losy leku od jego koncepcji w laboratorium naukowym, poprzez badania chemiczne, technologiczne, biologiczne oraz kliniczne, przez etap wytwarzania leku w warunkach przemysłowych, do zastosowania leku u pacjenta. Jednym z ważnych elementów prac rozwojowych nad nowymi lekami są badania fizykochemiczne nowo opracowanych produktów. Zajmują się nimi wyspecjalizowani farmaceuci i chemicy, zajmujący się gałęzią nauki określaną jako farmacja fizyczna. Zapraszamy młodzież i wszystkich chętnych uczestników Nocy Laboratoriów do spróbowania sił w procesie wytwarzania i badania ciekawych polimerowych postaci leku rozwijanych w Zakładzie Chemii Fizycznej i Biofizyki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Będzie można stworzyć swój prototypowy produkt leczniczy na bazie polimerów, samodzielnie zbadać go, zapoznać się z unikalną aparaturą i spotkać z naukowcami.   

Wydarzenie jest dostosowane do uczniów klas licealnych.

W sali jest miejsce dla opiekunów (np. rodziców), którzy mogą np. wykonywać zdjęcia, ale zajęcia nie są adresowane do rodziców.   

Zajęcia prowadzą: prof. dr hab. Witold Musiał, dr Agnieszka Gola, dr Monika Gasztych, mgr Justyna Kobryń, dr Dorota Wójcik-Pastuszka, dr Iwona Golonka, mgr Tomasz Urbaniak 

Uczestnicy proszeni są o poczekanie przy wejściu do I budynku Wydziału Farmaceutycznego.

Zobacz również:

inne wydarzenia Wrocław