To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Tura 1 - godz. 16.00
Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  Tura 2 - godz. 17.00
Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  Tura 3 - godz. 18.00
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Podczas Nocy Innowacji na Politechnice Wrocławskiej odbędą się pokazy, prelekcje i warsztaty, w których wziąć udział mogą zarówno dorośli, jak i dzieci. Przybliżymy zagadnienia, które już teraz kształtują naszą codzienność lub będą miały wpływ na nieodległą przyszłość ludzkości.

Wydarzeniu towarzyszy wystawa pt.: "Kosmos bliżej nas" (hol bud. D-21, pl. Grunwaldzki 11). Ekspozycja poświęcona będzie turystyce kosmicznej, lotom suborbitalnym, projektom pierwszych baz marsjańskich oraz wizji życia pierwszych mieszkańców Marsa.

"Zagrożenia elektromagnetyczne" 

Słyszałeś o atakach elektromagnetycznych, a może o bezkrwawym terroryzmie? Co oznacza to dla ludzi? Jakie mogą być skutki takiego ataku? Jaka technologia za tym stoi? Czy jesteśmy bezpieczni? W jakim stopniu?? Jeśli szukasz odpowiedzi, przyjdź, zobacz i posłuchaj. Opowiemy o zagrożeniach, a później zaprezentujemy wybrane sposoby zapewnienia bezpieczeństwa elektromagnetycznego urządzeń i systemów oraz opowiemy, jak pracownicy Politechniki Wrocławskiej badają ich skuteczność.

Wiek uczestników: bez ograniczeń wiekowych 
Godzina rozpoczęcia: 16.00, 17.00, 18.00
Czas trwania: 45 min. 
Miejsce: Laboratorium Kompatybilności Elektromagnetycznej (ul. Janiszewskiego 11a, bud. C-15) 
Miejsce zbiórki grup: przed wejściem głównym do budynku D-21 (drzwi A). 
Limit miejsc: 20 
Uwaga: laboratorium jest zlokalizowane w innym budynku niż pozostałe punkty programu.Przewodnik doprowadzi grupy do laboratorium. Pokaz nie jest przeznaczony dla osób z urządzeniami wspomagającymi funkcje życiowe (np. z rozrusznikami serca).

Uczestnictwo w Nocy Innowacji jest równoznaczne z akceptacją regulaminu wydarzenia i regulaminu sal i laboratoriów PWr.

Zobacz również:

imprezy wydarzenia Wrocław