Nocne słuchanie w Pokoju do słuchania

8 Września 2022, 21:00 (Czwartek) - 9 Września 2022, 22:20 (Piątek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  8 września, godz. 21
Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  9 września, godz. 21
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Nocne słuchanie w Pokoju do słuchania to wyjątkowa okazja by wysłuchać przygotowaną przez Hanię Rani kompozycję w całości, a do tego w innych niż zwykle warunkach, bo już po zmroku. Pokój do słuchania odczuwamy na różne sposoby, a nasza indywidualna percepcja zmienia się wraz z warunkami zewnętrznymi - światłem, miejskim gwarem czy temperaturą - jak i wewnętrznymi, wynikającymi z naszego nastroju, pośpiechu czy zmęczenia.

Wydarzenie będzie okazją do sprawdzenia, jak zmienia się nasza percepcja Pokoju do słuchania w innych niż zwykle warunkach. O ile inne będą nasze odczucia już po zmroku, na koniec intensywnego dnia?

Nocne słuchanie potrwa 80 minut.

Na wydarzenie obowiązują zapisy.

--
Pokój do słuchania to muzyczno-przestrzenna instalacja w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury przygotowana przez pianistkę i kompozytorkę Hanię Rani oraz architektów Łukasza Pałczyńskiego i Jana Szeligę (studio architektury i rzemiosła Zmir). Praca podejmuje temat relacji architektury i muzyki oraz wzajemnych konstelacji dźwięku, przestrzeni i materiału. W ten sposób twórcy zapraszają odbiorców do wielozmysłowego doświadczenia, pracy z pamięcią oraz uważnych relacji z otoczeniem i z innymi.

Instalacja będzie dostępna do 11 września 2022 roku, od wtorku do niedzieli w godz. 12-19.

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Warszawa