Antonina Nowacka | koncert

29 Maja 2021, 20:00 (Sobota)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Pula 01
Wyprzedane 20,00 zł Wyprzedane
  Pula 02
już niedostępne 30,00 zł -

W dniu 28.05.2021 o godzinie 20:00 zapraszamy na koncert Antoniny Nowackiej.
Bilety: 20-30 zł : https://app.evenea.pl/event/nowacka/

Koncert jednej z najzdolniejszych artystek młodego pokolenia, wokalistki, artystki wizualnej, w fenomenalny sposób używającej głosu jako instrumentu.
Oniryczne wokalne utwory Antoniny Nowackiej przywołują echa muzyki dalekiego wschodu, religijnych pieśni. I same w dużej mierze składają się z echa.

Antonina Nowacka jest wokalistką zainteresowaną wykorzystaniem głosu jako instrumentu. Jej dźwiękowe poszukiwania osadzone są w operze, a także muzyce dawnej: pieśniach antycznych i religijnych. Z trębaczem Olgierdem Dokalskim oraz producentem Pawłem Bartnikiem współtworzyła zespół kIRk, w audiowizualnym duecie WIDT eksperymentowała z warstwą elektroniczną.

W ubiegłym roku ukazał się jej solowy album Lamunan, będący konsekwencją wielomiesięcznego pobytu Nowackiej w Indonezji. Artystka studiowała lokalną muzykę tradycyjną, a jej oparta na nawarstwiającym się głosie i jego echach płyta jest rezultatem godzin spędzonych w jawajskich jaskiniach. Lamunan zostało bardzo ciepło przyjęto przez krytykę, trafiając nawet na listę 100 najlepszych albumów 2020 roku sporządzoną przez brytyjski portal Quietus.

Koncert jest realizowany w ramach projektu pt. OPEN.
Projekt OPEN oparty jest na działaniach z zakresu sztuk wizualnych i dźwiękowych, nastawiony na prezentację aktualnych zjawisk w sztuce współczesnej.

Projekt dofinansowano ze środków Miasta Gdańska
Identyfikacja graficzna: Anna Witkowska
Organizator: Kolonia Artystów

Patronat medialny:
Notes na 6 tygodni / Nowe idzie od morza / Glissando / Metropolitarna Karta Do Kultury

Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Zobacz również:

koncerty wydarzenia Gdańsk