To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bilet
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Zapraszamy na spotkanie na temat konkursu grantowego "Śląskie NOWEFIO 2024-2026". Spotkanie odbędzie się 23 maja o 16:30 w siedzibie Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS w Rybniku przy ul. Rudzkiej 13C. Aby wziąć udział w szkoleniu, należy zarejestrować się przy pomocy serwisu Evenea.

Nabór wniosków w konkursie na realizację lokalnych inicjatyw oraz na rozwój instytucjonalny organizacji pozarządowych będzie prowadzony w terminie 05.06 - 28.06.2024. Już teraz zapraszamy na spotkanie, w trakcie którego omówimy zasady ubiegania się o dofinansowanie.

Informacje o konkursie grantowym

W konkursie będzie można wnioskować w dwóch ścieżkach:

1.Na realizację lokalnych inicjatyw, czyli działań w dowolnej ze sfer pożytku publicznego na terenie województwa śląskiego.

2.Na rozwój instytucjonalny organizacji pozarządowych (wniosek może dotyczyć np. zakupu sprzętu związanego z obszarem działań organizacji, adaptacji lokalu, który organizacja wykorzystuje do swojej działalności czy podniesienia kwalifikacji pracowników i wolontariuszy).

W konkursie można uzyskać grant w wysokości do 6 250,00 PLN.

Uprawnionymi do wnioskowania w konkursie na realizację lokalnych inicjatyw są:

-organizacje pozarządowe (zarejestrowane w woj. śląskim, których przychody w 2023 r. nie przekroczyły 50 tys. zł)

-grupy nieformalne (trzy pełnoletnie osoby, mieszkające w woj. śląskim) składające wniosek samodzielnie lub z patronem, tzn. z inną organizacją pozarządową.

Uprawnionymi do wnioskowania w konkursie na rozwój instytucjonalny są organizacje pozarządowe (zarejestrowane w woj. śląskim, których przychody w 2023r. nie przekroczyły 50 tys. zł)

Kogo zapraszamy?

Wszystkie osoby zainteresowane ww. konkursem - przedstawicieli organizacji pozarządowych i grup nieformalnych.

Zgłoszenia:

Aby wziąć udział w szkoleniu, należy się zarejestrować przez serwis Evenea, zadzwonić (32 739 55 12 wew. 16) lub wysłać maila ([email protected]). 

***
Jak skutecznie wnioskować o środki w konkursie grantowym "Śląskie NOWEFIO 2024-2026"?

data: 23 maja 2024 r. (czwartek) | godz.: 16:30-18:00
miejsce: siedziba Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS, Rybnik, ul. Rudzka 13C, budynek B, sala 3.9 (III piętro). Informacje na temat dojazdu i parkingu znajdziesz tutaj.
prowadząca: Anna Bulenda

Konkurs finansowany jest przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030


Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Rybnik