To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Nowy Ład Podatkowy - szanse i zagrożenia dla przedsiębiorców
już niedostępne -

Przedstawiony przez Rząd projekt Nowego Ładu Podatkowego to całkowita rewolucja podatkowa dla w zasadzie wszystkich przedsiębiorców. Podczas spotkania eksperci podatkowi Crido Taxand oraz Michał Borowski - Minister ds. podatków Gospodarczego Gabinetu Cieni BCC, Partner w Crido Taxand przedstawią najważniejsze założenia reformy podatkowej, ich wpływ na działalność podatników o różnej skali i specyfice, a także sposoby przygotowania się do nadchodzących zmian.

Agenda spotkania

1. Omówienie zakresu nowelizacji i przepisów przejściowych

2. Najważniejsze zmiany w podatkach dochodowych (m.in. składka na ubezpieczenie zdrowotne)

3. Omówienie wysokości opodatkowania różnych form działalności po wprowadzeniu Nowego Ładu Podatkowego

4. Jak przygotować swój biznes do nadchodzących zmian?

5. Pozostałe istotne zmiany podatkowe (Grupy VAT, Interpretacje 590, ulgi podatkowe)

6. Dyskusja

Prelegenci:

Michał Borowski jest partnerem kierującym zespołem podatków pośrednich w CRIDO. Doradza w zakresie podatku VAT podmiotom prywatnym i publicznym, w tym największym miastom w Polsce. Wprowadza kluczowych przedsiębiorców do Programu Współdziałania, a także wspiera we wdrażaniu rozwiązań Cooperative Compliance (w tym strategii podatkowych). Reprezentuje klientów w kontrolach i postępowaniach podatkowych oraz sądowo-administracyjnych dotyczących sporów w obszarze VAT. Michał jest członkiem Rady ds. Przeciwdziałania Unikaniu Opodatkowania II kadencji powołanej przez Ministra Finansów, członkiem Krajowego Forum Fakturowania Elektronicznego oraz ekspertem podatkowym i Ministrem ds. Podatków Gospodarczego Gabinetu Cieni Business Centre Club. Brał udział w pracach Komisji Europejskiej nad tzw. Zieloną Księgą VAT (VAT Green Paper), w tym w pracach związanych ze zmianami dotyczącymi sektora publicznego. Za swoje osiągnięcia otrzymał dwukrotnie 2 miejsce w kategorii "Najlepszy doradca podatkowy: VAT" w rankingu "Dziennika Gazety Prawnej" (2019, 2014). Karierę zawodową rozpoczynał w międzynarodowej firmie doradczej, a następnie kierował praktyką VAT w znanej polskiej kancelarii. W 2014 r. dołączył do CRIDO. Od 2009 roku posiada uprawnienia doradcy podatkowego.

Michał Wodnicki jest partnerem w zespole Human Advisory Services / Human Business Advisory w CRIDO. Doradza swoim klientom - międzynarodowym i polskim spółkom, instytucjom publicznym i indywidualnym podatnikom - w zakresie podatków osobistych i ubezpieczeń społecznych. Posiada 13-letnie doświadczenie we wdrażaniu efektywnych struktur wynagradzania i systemów motywacyjnych (w szczególności dla kadry kierowniczej), racjonalizacji kosztów pracowniczych, przeprowadzaniu przeglądów podatkowych i w zakresie ubezpieczeń społecznych.

Od wielu lat wspiera także polskich pracodawców w prowadzeniu ich codziennego biznesu z szeroko rozumianej perspektywy ludzkiej i adresowaniu wyzwań i wymagań na pograniczu prawa podatkowego, prawa pracy i uregulowań branżowych (m.in. Capital Requirements Directive, wymogi say-on-pay w stosunku do kadry kierowniczej polskich spółek akcyjnych, regulacje ustawy kominowej z 2016 r.). Uczestniczył w licznych projektach związanych z tworzeniem Pracowniczych Planów Kapitałowych, pozyskiwaniem dofinansowań na ochronę miejsc pracy w ramach Tarczy Antykryzysowej, legalizowaniem w Polsce pobytu i pracy obcokrajowców i ich rodzin, zarządzaniem zmianami w organizacji, wdrażaniem nowoczesnych technologii ułatwiających monitorowanie i zarządzanie procesami biznesowymi (m.in. Business Process Modelling, Robotic Process Automation).

Do CRIDO dołączył w 2021 r., a wcześniej swoją karierę rozwijał w jednej z firm doradczych tzw. Wielkiej Czwórki. Jest licencjonowanym doradcą podatkowym od 2012 roku.

Strój: biznesowy

kontakt - [email protected]


Zobacz również:

konferencje wydarzenia Warszawa