To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Dostępne do Liczba
  Bilet na spektakl - bezpłatny
już niedostępne -

20:30

Osmędeusze

TEATR PIJANA SYPIALNIA, WARSZAWA

miejsce: SCENA REGIONALNEGO CENTRUM KULTUR POGRANICZA W KROŚNIE, UL. KOLEJOWA 1

Odbierz darmowy bilet i wspomóż nas w akcji crowdfundingowej!

Wkładamy całą siłę i serce, aby wydarzenia realizowane w ramach naszego Festiwalu były dostępne dla wszystkich, bez żadnych dodatkowych opłat. Naszą misją jest, aby każdy mógł spotkać się z kulturą, mógł doświadczyć uniesień, jakie potrafi dać teatr, muzyka, obraz i każda inna dziedzina sztuki. Można wspomóc nas wolnymi datkami w ramach crowdfundingowej akcji:

https://odpalprojekt.pl/p/nocneteatraliastrachy2019

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału i dziękujemy za każde wsparcie!


Reżyseria, światło, scenografia: Stanisław Dembski
Scenariusz: na podstawie tekstów Mirona Białoszewskiego
Muzyka: Ballady podwórzowe w opracowaniu: Daniela Zielińskiego, motyw Teosi: Andrzej Zarycki
Obsada: Katarzyna Lasota, Karolina Lichocińska, Sławomir Narloch, Sebastian Słomiński, Jakub Pawlak, Wojciech Gawrych (akordeon, akompaniament)

Akcja dramatu przenosi nas pod bramę Cmentarza Powązkowskiego. Nie bez przyczyny Osmędeuszy" nazywa się “współczesnymi Dziadami": spotykamy tu Wianczarki, które swoimi wspomnieniami i podwórzowymi przyśpiewkami, niejako wywołują duchy dziwnych postaci z przeszłości.

Przedwojenna Warszawa, opisana przez Mirona Białoszewskiego w “Osmędeuszach", tętni tańcem i śpiewem. Świat złodziejaszków, ulicznych handlarzy, artystów cyrkowych i żebraków jest niezwykle zaskakujący i zabawny. W jarmarczny, esencjonalny klimat warszawskich ulic, niezauważalnie wkrada się rutyna dnia codziennego. Pięciu aktorów wciela się w osiemnaście postaci. Każda z nich opowiada swoją wersję tragicznej miłości Teosi i żonglera Sylwestra. Co jest niezwykłego w Osmędeuszach? Jest miłość, są nadzieje, marzenia, ale również przemijanie i śmierć. Jest życie.


Spektakl w ramach Festiwalu Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy

www.nocneteatralia.pl

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia KROSNO