To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bilet na spektakl - bezpłatny
już niedostępne -

21:45

Odbicia - Fundacja Orbis Tertius, Trzeci Teatr Lecha Raczaka, Poznań /spektakl/

miejsce: Scena Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1


Reżyseria: Paweł Stachowczyk, Martyna Stachowczyk

Scenariusz: Paweł Stachowczyk

Muzyka: Paweł Paluch

Scenografia, kostiumy i światło: Martyna Stachowczyk

Choreografia: Bartosz Raźnikiewicz

Dźwięk: Martyna Stachowczyk/Paweł Paluch

Obsada: Paweł Stachowczyk


Spektakl to połączenie teatru dramatycznego, alternatywnego i lalkowego. Jest kontynuacją produkcji spektaklu będącego ostatnim podjętym przez nieżyjącego Lecha Raczaka projektem w zupełnie nowatorskiej, nie tylko dla Orbis Tertius formie, ale i dla samego reżysera. Scenariusz według opowiadania J.L Borgesa.

Poprzez przyglądanie się współczesnej funkcji teatru lalkowego jak i aktualnej rzeczywistości, nawiązujemy próbę re-definicji zawartości pojęcia lalka w przestrzeniach sztuki. Lalka dzięki możliwości wyszukiwania znaczeń ponad pierwotną myślą wspiera budowanie znaczeń na nowym, stającym się układzie. W zaistnieniu Jej jako elementu kompozycji konstytuującej nową przestrzeń teatralną spotykamy się z formą otwierającą zobaczenie nowych znaczeń.

Aktor jednak jest tu traktowany nie tylko jako animator, ale również jako pośrednik dyskursu pomiędzy lalką a widzem i sam również staje się widzem. Aktor, nawiązując dialog z lalką staje się badającym. Badając możliwości motoryczne lalki pozyskuje informacje o sobie samym, bez potrzeby wyjaśniania tych relacji, tak jak nie wyjaśniona pozostaje prawda o postaci opisanej przez Borgesa. Jest to jednoczesne bycie po dwóch stronach lustra.


Wszystkie wydarzenia odbywające się w ramach 15. edycji Festiwalu Nocne Teatralia Strachy są bezpłatne. Jednak widzowie po każdym z nich będą mogli skorzystać z okazji do wsparcia działalności Festiwalu dowolną, wybraną przez siebie kwotą (PAY WHAT YOU WANT).

"Pay What You Want" to zasada polegająca na tym, że idąc do teatru płacimy wybraną przez nas sumę dopiero po zakończeniu przedstawienia. Za bilet widz płaci tyle, ile uzna za stosowne, w zależności od zasobności jego portfela i tego, jak podobało mu się przedstawienie.

Spektakl w ramach Festiwalu Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy

www.nocneteatralia.pl

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Krosno