To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Bilet normalny / miejsca siedzące nienumerowane
już niedostępne 15,00 zł -
  Bilet dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny / miejsca siedzące nienumerowane
już niedostępne 13,00 zł -

"Odkupienie" na czerwcowym Forum Filmów Nie-Zwyczajnych. Przejmujący dramat o zwyczajnych ludziach, którzy stanęli w obliczu niecodziennej tragedii… Niecodziennej, a która może przydarzyć się każdemu z nas. Film był sensacją na festiwalu w Sundance, z wybitnymi rolami Jasona Isaacsa, Marthy Plimpton, Ann Dowd i Reeda Birney'a.

Oceny IMDb - 7,6; Filmweb - 7,1

Spotkanie filmowe tradycyjnie poprowadzi o. dr Marek Kotyński CSsR, filmoznawca, teolog duchowości oraz wykładowca AKW. Zapraszamy!


OPIS FILMU:

Wiele lat po niewyobrażalnej tragedii, która połączyła ich losy, dwie pary rodziców siadają naprzeciwko siebie w przykościelnej salce, aby odbyć najtrudniejszą rozmowę swojego życia. Początkowo onieśmieleni, z czasem odsłaniają się coraz bardziej, pozwalając, aby emocje wzięły górę i doprowadziły do dramatycznego, chwytającego za serce finału. W swoim poruszającym debiucie, scenarzysta i reżyser Fran Kranz zabiera widzów w podróż po odkupienie w głąb największych lęków, żalu i gniewu.OD REŻYSERA:

- Praca nad tym filmem to bardzo emocjonalne doświadczenie. Mam w sobie wiele niepokoju i troski o prawdziwe rodziny, które przeżyły taki dramat. To przejmujące, kiedy mogę spotykać ludzi, którzy tego doświadczyli osobiście, rodziców, którzy stracili dziecko w podobnych okolicznościach. Rozmawiałem z osobami, które straciły bliskich w wyniku tragicznych sytuacji z użyciem broni - mówi Fran Kranz

odkupienie_dobre_miejsce_3

W rolach głównych: Jason Isaacs (seria "Harry Potter"), Martha Plimpton ("Żona idealna"), Ann Dowd ("Opowieść podręcznej") i Reed Birney ("House of Cards"). Za reżyserię i scenariusz odpowiada debiutujący w tej roli Fran Kranz.

odkupienie_dobre_miejsce_1Dramat "Odkupienie" został bardzo dobrze przyjęty przez widzów i krytyków m.in. na festiwalu filmowym w Sundance.

Dotkliwy, wzruszający, zmuszający do myślenia - z recenzji Deadline,
Wstrząsający i oczyszczający seans, znakomite aktorstwo i scenariusz - Screen International,
Poczujecie jakbyście dotknęli prawdy - Variety,
Intymny i szczery film o rozmowach, których Amerykanie nie mogą odbyć - IndieWire.

odkupienie_dobre_miejsce_6

Film ma już na swoim koncie nagrodę Roberta Altmana przyznawaną podczas Film Independent Spirit Awards dla reżysera, reżysera castingu i obsady, a także nominacje do nagród: Critics' Choice Awards dla Ann Dowd - najlepsza aktorka drugoplanowa, Hollywood Critics Association dla Jasona Isaacsa - najlepszy aktor drugoplanowy, za najlepszy scenariusz, najlepszy debiut pełnometrażowy i najlepszy film niezależny oraz Film Independent Spirit Awards - nominacja dla Frana Kranza za najlepszy scenariusz (debiut).

ODKUPIENIE_plakat-small

reżyseria - Fran Kranz

scenariusz - Fran Kranz

gatunek - Dramat

produkcja - USA

aktorzy - Breeda Wool, Kagen Albright, Michelle N. Carter

czas trwania - 1g. 51m

Data: 12.06.2022 r. godz.: 18:00.
Miejsce: Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki, Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3 wej. B.
www.dobremiejsce.org

Zobacz również:

film Film fabularny wydarzenia Warszawa