To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
Weź udział w warsztatach, pobierz bezpłatny bilet. Warsztaty konstruktorskie - system nawadniania roślin

Weź udział w warsztatach, pobierz bezpłatny bilet.

Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  bilet dodatkowy
już niedostępne -

Warsztaty zorganizowane w nowo powstałym ogrodzie sąsiedzkim. Do jego zazielenienia zaprosimy mieszkańców z okolicznych podwórek i okolicy. Wspólnie stworzymy system nawadniający dla donic, które będą tłem przestrzeni ogrodu.

Podczas warsztatów zdobędziecie podstawową wiedzę na temat tego, jak uprawiać rośliny bez gleby, w natlenionej pożywce wodnej. Poznacie teoretyczne i praktyczne aspekty budowy systemu wertykalnego. Dowiecie się, jak wykonać nasadzenia i jak pielęgnować rośliny.

Wspólnie z uczestnikami zbudujemy farmę roślinną i uruchomimy system podlewania. Stworzona podczas warsztatów instalacja ozdobi ogród.

Warsztaty inspirowane są projektem Windowfarming, który narodził się w Nowym Jorku. Jest połączeniem miejskiego ogrodnictwa z ideą D.I.Y. Jego pomysłodawczyni, Britta Riley wraz z przyjaciółmi, opracowała system uprawy roślin w plastikowych butelkach. Testowała i ulepszała swój pomysł korzystając z portali społecznościowych. Sama o swoim projekcie mówi, iż jest to "rozproszone zrób-to-sam". Ludzie z całego świata, za pośrednictwem platformy Windowfarming.org, dzielą się swoimi doświadczeniami, ulepszają technologię.

Grupa docelowa: rodziny, sąsiedzi, mieszkańcy Pragi Północ,

Zapisy: otwarte

Cel: projektowanie, włączenie się we współpracę


Warsztat realizowany przez Stowarzyszenie Robisz.to we współpracy z Fundacją Orange.

Zobacz również:

inne wydarzenia Warszawa