Olsztyn Meetups: Python #1

29 Listopada 2022, 18:00 (Wtorek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  OM: Python 1
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Olsztyn Meetups: Python #1

29.11.2022 (wtorek), godz. 18, Staromiejska 6


Olsztyn Meetups to cykl wydarzeń dedykowany tematom, które w Olsztynie pojawiały się rzadko lub nie gościły nigdy. Chcemy w ten sposób znaleźć miejsce na rozmowy na niszowe, specjalistyczne lub nieistniejące w olsztyńskiej przestrzeni publicznej zagadnienia. 18 października zapraszamy na spotkanie nt. programowania w język Python.

Agenda:


1. "Map, filter, reduce w pythonie -- Dlaczego i jak z nich korzystać" - Hubert Kozacz (STX Next)

Opis: Dowiedz się jak pisać krótszy i wydajniejszy kod zamiast ciągłego używania for loop! Na prelekcji dowiesz się jak używać tych funkcji, dlaczego i o ile są wydajniejsze oraz co to są funkcje anonimowe i dlaczego lepiej z niej nie korzystać.

Prelegent: Programista Python od 2 lat, pasjonat programowania odkąd miałem w posiadaniu komputer. Od zawsze blisko tematyki gier wideo.

2.  "Współbieżność, czyli must-have nowoczesnego oprogramowania" - Szymon Darmofał (STX Next)

Opis: W dobie wszechobecnej cyfryzacji, aplikacje muszą nadążyć za wciąż rosnącą liczbą użytkowników, zapytań, danych do przetworzenia. Jak odbija się to na sferze programistycznej? Pozwólcie, że przybliżę Wam ten temat…

Prelegent: Aktualnie programista Python, ściśle związany z aplikacjami internetowymi. Swoją karierę komercyjną rozpoczął ponad 6 lat temu w niewielkim software house jako programista PHP. Od tamtej pory poznał wiele technologii oraz wykazał się jako programista, architekt, team leader i project manager. Współtworzył autorskie rozwiązania z zakresu e-commerce, weterynarii i fintech, a także budował API dla modeli ML.


3. Miejsce dla Ciebie :)


Do zobaczenia!


Ps. Brakuje w Olsztynie wydarzeń w temacie, który Cię interesuje i dasz radę zrobić prezentację? Damy radę zrobić spotkanie :) Napisz do Pawła na [email protected]

Zobacz również:

konferencje wydarzenia Olsztyn