To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Jak napisać bajkę o swojej organizacji? Czyli inne niż wszystkie narzędzie do komunikowania swoich celów i misji
już niedostępne -

Co zyskasz biorąc udział w szkoleniu  

 • Poznasz podstawowe zasady tworzenia bajki
 • Dowiesz się jak stworzyć z celów i misji swojej organizacji wspaniałą przygodę
 • Zdobędziesz nowe narzędzie do komunikowania i edukowania o Twojej działalności
 • Spojrzysz na swoją organizację w inny, świeży sposób

Dla kogo?

 • dla wszystkich przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz działaczy społecznych, którzy chcieliby zacząć odpowiadać o swoich działań, celach i misji w nieco odmienny sposób.

Szkolenie prowadzone będzie na poziomie podstawowym.

Co w programie?

 • Na rozgrzewkę: prezentacja idei wolontariatu pracowniczego
 • Na opak - czy faktycznie potrafisz opowiedzieć o swojej organizacji?
 • Jak stworzyć coś z niczego/ czyli pierwsze próby napisania bajki
 • O czym pamiętać - czyli kilka podstawowych zasad tworzenia bajki
 • Ćwiczenia twórcze - tworzymy zarysy swoich bajek

Szkolenie prowadzone będzie w oparciu o aktywne metody warsztatowe m.in. burza mózgów, ćwiczenia twórcze na oryginalność, giętkość i płynność myślenia, twórcze rozwiązywanie problemów, dyskusje, pracę w grupach itp.

Gdzie i kiedy?

 • 18.12.2019, godziny 17.00-20.00
 • Biuro Inicjatyw Społecznych, ul. Krasickiego 18/1 piętro, Kraków (Podgórze)

Kto poprowadzi?

Katarzyna Wychowaniec

Z wykształcenia pedagożka i animatorka społeczno- kulturowa. Studiowała również historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz ukończyła studia podyplomowe z muzealnictwa na Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie. Absolwentka programu "Staże w Instytucjach Kultury- Kadra Kultury" organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury. Doświadczenie zawodowe zdobywała zarówno w sektorze pozarządowym, jak i instytucjach kultury. Pracowniczka Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych. Do tej pory współpracowała między innymi z Fundacją Fundusz Partnerstwa, Fundacją Uniwersytet Dzieci, Fundacją Start na plus, Muzeum Narodowym w Krakowie, Muzeum Etnograficznym w Krakowie, Ośrodkiem Kultury Norwida, Domem Kultury "Podgórze". Organizatorka oraz koordynatorka wielu projektów, działań społecznych, kulturowych oraz ekologicznych (Fundusz Kropli Beskidu, WFOŚiGW, FIO, Naukowe Inspiracje i inne). Edukatorka pracująca metodami aktywizującymi i twórczymi z dziećmi i młodzieżą. Autorka wielu warsztatów, scenariuszy oraz narzędzi edukacyjnych (gry planszowe, kreatywne zeszyty ćwiczeń, bajki Kamishibai, słuchowiska ect.).

Szkolenie realizowane jest w ramach projektu "Festiwal szkoleń dla NGO 2019" realizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Do udziału w projekcie zapraszamy przedstawicieli małopolskich organizacji pozarządowych i grup nieformalnych. Udział w szkoleniach jest bezpłatny.

UWAGA!

Warunkiem udziału w szkoleniach jest rejestracja za pomocą formularza zgłoszeniowego (dostępny przy opisie każdego ze szkoleń). Zgłoszenia przyjmowane są do momentu wyczerpania miejsc, pozostali zainteresowani wpisani zostaną na listę rezerwową.

Z udziału w szkoleniu można zrezygnować do 2 dni przed jego terminem. W przypadku późniejszego odwołania udziału uczestnik zobowiązany jest do zapewnienia zastępstwa. Osoby, które wycofają się z udziału w szkoleniu bez zastępstwa lub w ogóle bez poinformowania organizatorów mogą zostać w konsekwencji skreślone z listy uczestników kolejnych szkoleń w ramach Festiwalu Szkoleń dla NGO oraz innych działań edukacyjnych Biura Inicjatyw Społecznych. 

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Kraków (Podgórze)