To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bezpłatna wejściówka
już niedostępne -

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach razem z Kancelarią Radców Prawnych JGA zapraszają na kolejne wydarzenie z cyklu "O prawie przy kawie: Odstąpienie od zatwierdzonego projektu budowlanego - czyli zmiana koncepcji inwestora po uzyskaniu pozwolenia na budowę".

Termin: 23.02.2023 r., godz. 10.00-13.00

Miejsce wydarzenia: wydarzenie w formie hybrydowej transmisja online oraz możliwość udziału stacjonarnego w siedzibie RIG w Katowicach, ul. Opolska 15

Inwestycja objęta ostatecznym pozwoleniem na budowę nie zawsze przetrwa próbę czasu. Powodów zmiany koncepcji inwestycyjnej jest wiele - mogą być spowodowane problemami wykonawczymi, ale mogą też wynikać z potrzeby dostosowania inwestycji do aktualnych trendów rynkowych.

Prawne ścieżki pozwalające na modyfikacje po uzyskaniu ostatecznego pozwolenia na budowę są natomiast dwie. Jedna wiąże się z koniecznością uzyskania kolejnej decyzji administracyjnej o zmianie uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Druga pozwala na dokonanie modyfikacji poprzez zmianę projektu - nie wymaga wszczynania kolejnego postępowania administracyjnego, ale musi być odpowiednio udokumentowana.

Kiedy można dokonać odstąpienia od zatwierdzonego ostatecznym pozwoleniem na budowę projektu? Jakie są granice takiego odstąpienia? Co decyduje o tym, która ścieżka jest możliwa do zrealizowania? Co z pozwoleniami na budowę, które zostały wydane przed istotną zmianą przepisów z września 2020 roku? I jakie skutki spowoduje błędny wybór? O tym wszystkim opowiem na spotkaniu. 

UCZESTNICY:

Wydarzenie jest skierowane do osób prowadzących działalność w branży nieruchomości, w szczególności do inwestorów i projektantów.

PROWADZĄCY:

Kamila Wnuk jest radczynią prawną, która na co dzień współpracuje z podmiotami działającymi w branży nieruchomości - szczególnie w obszarach planowania przestrzennego i prawa budowlanego, także w toku postępowań administracyjnych i sądowoadministracyjnych związanych z realizacją inwestycji o różnym przeznaczeniu.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapraszamy!

Kontakt organizacyjny:

Zespół ds. edukacji, doradztwa i projektów

[email protected]

tel.: 32/ 351 11 86

Zobacz również:

szkolenia Branża szkoleniowa Kawa Networking Prawo wydarzenia Katowice