Z "wędką" nie tylko na ryby

17 Lutego 2021, 19:30 (środa)

Ack Umcs Chatka Żaka, Lublin Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rezerwacja
już niedostępne -

Wydarzenie w ACK Chatka Żaka, pierwsze spotkanie po poluzowaniu obostrzeń.

Zapraszamy na kolejne Przez Świat. Spotkania z podróżą. Tym razem naszym gościem będzie Paweł Wnuk, a opowieść dotyczyła będzie wspinaczki. 

Wędka kojarzy się przede wszystkim ze spokojem, długim siedzeniem nad wodą i wpatrywaniem w spławik. A gdyby tak nieco podkręcić adrenalinę? Bo czy wędka musi służyć tylko do łowienia ryb?

Nie! To także jeden z najpopularniejszych sposobów asekuracji we wspinaczce Od niej zwykle się zaczyna by potem przejść do coraz bardziej zaawansowanych technik. Zabieramy więc "wędkę" i ruszamy, w skały, góry, na lodospady. Zobaczymy jak wygląda świat z perspektywy osoby wiszącej na linie i widzącej pod sobą tylko duuużo wolnej przestrzeni.

Na pierwszym Spotkaniu z podróżą po poluzowaniu obostrzeń naszym gościem będzie Paweł Wnuk, członek Klubu Wysokogórskiego Lublin i SKPB Lublin. Wspina się od ponad 10 lat w warunkach letnich i zimowych, na panelu, w skałach, w górach i w lodzie. Jego opowieść będzie zbiorem zdarzeń, anegdot i obrazów z dróg, które przeszedł, od podkrakowskich skałek po Alpy. Przy okazji dowiecie się czym różnią się rodzaje wspinaczki i jak zacząć swoją przygodę z tym spektakularnym, a jednocześnie wymagającym sportem.

Spotkanie odbędzie się 17.02. o 19:30 w ACK UMCS Chatka Żaka w Lubline, w dużej sali widowiskowej (zajęta połowa miejsc).

Zobacz również:

inne wydarzenia Lublin