Błędne koło uzależnień - Dr Piotr Pałagin / kurs ON-LINE

20 Maja 2020, 20:00 (środa) - 26 Maja 2020, 22:30 (Wtorek)

ON-LINE,

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Błędne koło uzależnień - pakiet 4 spotkań
już niedostępne 370,00 zł -Błędne koło uzależnień to cykl webinarów w formie zamkniętej grupy terapeutycznej dr. Piotrem Pałaginem. Rozkłada on nałogi i ich mechanizmy na czynniki pierwsze. Wykorzystuje do tego szeroką perspektywę łączącą wiedzę medyczną, psychosomatykę, Nową Germańską Medycynę, Totalną Biologię / /Recall Healing, astrologię, homeopatię, irydologię i lata praktycznych doświadczeń jako terapeuta i coach.

Uzależnienia mogą dotknąć każdego - bez względu na wiek, status społeczny, wykształcenie.

Uzależnienie polega na tym, że mamy pewien deficyt - miłości, uwagi, zrozumienia, bycia ważnym. Chcąc zapełnić doskwierające nam braki szukamy ukojenia, czegoś, co przyniesie nam ulgę. Najszybciej można zrobić to przez uzależnienia. Sztucznie wywołane odczuwanie przyjemności jest łatwiejsze niż znalezienie pociechy w sobie. Popadając w nałogi wydaje nam się, że wreszcie odkryliśmy sposób na poprawę nastroju, na bycie szczęśliwym, ale czy tak jest naprawdę?

Szczęście to stan odpowiadający największej wewnętrznej satysfakcji z warunków i sensu życia, samorealizacji. Fizjologicznie wiąże się z tzw. hormonami szczęścia - endorfinami, dopaminą, serotoniną. Czy wywołamy ten stan jedzeniem, alkoholem, seksem, grami komputerowymi, zakupami?


  • Jakie konsekwencje niosą ze sobą nałogi?
  • Jak wyrwać się z ich szponów?
  • Jak zauważyć niepokojące sygnały u innych?
  • Jak z nimi pracować?
  • Jak nie dać się nałogom?
  • Jak być szczęśliwym bez używek?
  • Jak pozbyć się deficytu - czyli źródła uzależnień?
10 godzin zajęć praktycznych - 4 x 2,5h:

Uczestnicy otrzymują dostęp do nagrań webinarium. Możesz dołączyć do grupy w dowolnym momencie, ale nie później niż do czasu zakończenia ostatniego spotkania.
Kurs traktowany jest jako zamknięta całość. Nie ma możliwości wykupienia poszczególnych spotkań ani nie będzie możliwości wykupienia kursu po jego zakończeniu jako nagrania on-line.


20.05 (20:00 - 22:30) Substancje

Między innymi alkohol, narkotyki twarde i miękkie, opiaty, leki uspokajające, tytoń, halucynogeny. Jak i dlaczego uzależniamy się od substancji? Cykl uzależnień, skutki, walka z nałogiem.


21.05 (20:00 - 22:30) Jedzenie

Zaburzenia odżywiania, jedzenie kompulsywne (niezależne od uczucia głodu objadanie się, zajadanie emocji). Chwilowa przyjemność, jaką daje spożycie posiłku niedługo potem staje się powodem do poczucia winy i wstydu, które znów będą negatywnymi emocjami prowadzącymi do kolejnego objedzenia się. Jak się z tego wyrwać?


25.05 (20:00 - 22:30) Seksualność i relacje 

Od przyjemności do zależności - gdy relacje stają się nałogiem. Od uczucia upojenia, przez potrzebę zwiększenia "dawki" po utratę własnego Ja. Współuzależnienia. Karma pieniędzy.


26.05 (20:00 - 22:30) Uzależnienia obsesyjno-kompulsywne 

Czy pracoholizm może być tarczą odbijającą negatywne emocje? Obsesyjne myślenie i zachowania kompulsywne - skąd się biorą, o czym świadczą i dlaczego nie przynoszą ulgi?


Zajęcia będą miały formę terapeutyczną - grupa zamknięta.

Jeżeli jesteś terapeutą, lekarzem, psychologiem, psychoterapeutą, a Twoim celem jest pomaganie ludziom; jeżeli chorujesz, doświadczasz bólu albo czujesz, że utknąłeś i nie spełniasz się w jakimkolwiek aspekcie życia, ten kurs jest dla Ciebie.Jeżeli zauważasz u siebie lub swoich bliskich niepokojące sygnały, objadasz się, kiedy Ci smutno, pod wpływem stresu coraz częściej sięgasz po alkohol, idziesz na zakupy, grasz w gry komputerowe - zatrzymaj się - zanim będziesz na drodze donikąd.

Zobacz również:

szkolenia