To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rozmowa o sztuce w przestrzeni publicznej
już niedostępne -

Kinomural i OKRE Development zapraszają na panel dyskusyjny o sztuce w przestrzeni publicznej. 

23.09.22
(piątek), godz. 18:00
Pod Ciśnieniem | Sudecka 96, Wrocław
wstęp wolny

Spotkanie artysty, projektanta i architekta. Każdy z nich tworzy projekty w przestrzeni publicznej. Poruszymy m.in. zagadnienia estetyki, funkcjonalności, ale też doświadczania przestrzeni, czasu i sztuki. Zastanowimy się nad funkcją public art w niedalekiej przyszłości.

Paneliści: Peter Burr, Paweł Grobelny, Zbigniew Maćków
Prowadzenie: Adriana Prodeus

Peter Burr - nowojorski artysta multimedialny. Burr mistrzowsko gra animacją komputerową. Często korzysta z narzędzi przemysłu gier wideo, tworząc wciągające filmowe dzieła sztuki. Jego prace pokazywane były przez takie instytucje jak documenta 14 w Atenach, MoMA The Museum of Modern Art PS1 w Nowym Jorku czy Barbican Centre w Londynie. Jako Hooliganship - pod szyldem własnej marki Cartune Xprez - wyprodukował setki wystaw multimedialnych i objazdowych programów prezentujących dokonania frontmenów animacji eksperymentalnej. Prace Burra będzie można obejrzeć podczas Kinomuralu. Artysta jest także przewodniczącym jury, które nagrodzi najlepsze prace w sekcji głównej tegorocznego programu.

Paweł Grobelny - projektant i wykładowca. Prowadzi Pracownię Projektowania Przestrzeni Publicznej na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie. Kierownik studiów magisterskich na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie. Kształcił się w Paryżu, Madrycie, Lyonie i Poznaniu. Jego realizacje znajdują się w przestrzeniach publicznych Brukseli, Paryża, Budapesztu, Strasburga i Szanghaju, a wybrane projekty są także w kolekcjach muzealnych - m.in. Muzeum Designu w Monachium i Muzeum Sztuk Stosowanych w Budapeszcie. 

Zbigniew Macków -  architekt, założyciel Maćków Pracownia Projektowa. Laureat Honorowej Nagrody SARP 2020, shortlisty Mies van der Rohe Award i ponad 50 nagród w konkursach architektonicznych. Aktywny działacz Izby Architektów, SARP i nauczyciel akademicki. Współinicjator projektu osiedla Nowe Żerniki we Wrocławiu, kurator architektury podczas ESK 2016. Założyciel think tanku "Gęsto" i "diffeRENT" zajmujących się typologiami mieszkaniowymi. Prywatnie: nieporadny ojciec czwórki, psiarz i biegacz.

Adriana Prodeus - krytyczka filmowa i sztuki, kuratorka Kinomuralu. W miesięczniku KINO odpowiada za temat numeru i rozwija cykl reportaży o pracowniach animacji.  W magazynie Vogue Polska publikuje felieton "Demontaż atrakcji". Wiosną tego roku prezentowała program filmów z muzyką Krzysztofa Pendereckiego w legendarnym Anthology Film Archives w Nowym Jorku. 

Panel towarzyszy tegorocznej edycji Kinomuralu łączącego kino i sztukę z tkanką miejskąJuż 24 września Wrocław ponownie zamieni się w miasto ruchomych murali. Podczas 4. edycji unikatowego wydarzenia ponad 70 artystów i artystek z całego świata zaprezentuje swoje prace na kamienicach historycznego Przedmieścia Odrzańskiego. Na 6 tematycznych ścianach zobaczymy kilkadziesiąt dzieł audiowizualnych. Ich twórcy powalczą w tym roku m.in. o Nagrodę Prezydenta Wrocławia. Szczegóły: www.kinomural.com

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Wrocław