To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Przegląd Nowego Rzemiosła - spotkanie Pani Jurek i Kasia Świątek
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Przegląd Nowego Rzemiosła

Spotkanie inspiracyjne z Magdą Jurek

godz. 12.30

Sala Widok

W czym tkwi siła małych manufaktur projektowo-rzemieślniczych? Dlaczego wytwarzanie treści jest tak samo ważne jak wytwarzanie produktów? Jak zdobywać rynki - nie tylko polskie? Co z perspektywy czasu marki projektanckiej, która odniosła sukces, było warte zaangażowania, a czego można było uniknąć? Gdzie znaleźć motywację i jak nie tracić wiary, kiedy nie wszystko idzie tak jak planujemy? O tym wszystkim i wielu innych ważnych historiach związanych z marką Pani Jurek emocjonująco i osobiście opowie jej założycielka Magda Jurek. A pytania - dociekliwe i szczegółowe - przy wsparciu publiczności, zadawać będzie Katarzyna Świętek.

Magda Jurek jest artystką, projektantką, założycielką marki i studia projektowego Pani Jurek.

Ukończyła malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dzięki studiom artystycznym i zakorzenieniu w języki sztuki, projektantka wnosi do swojej pracy projektowej konceptualne podejście do przedmiotu i zamiłowanie do koloru. Efektem tego są przedmioty nieoczywiste, artefakty z pogranicza sztuki i dizajnu. Przedmioty Pani Jurek wychodzą poza swoje stereotypowe funkcje i pozwalają na interakcję z użytkownikiem. Są wykonywane ręcznie, technikami rzemieślniczymi w małej skali.

Projektantka ma na swoim koncie m.in. bestsellerowy żyrandol z probówek Maria SC, nagradzaną kolekcję lamp i mebli TRN inspirowaną twórczością Jana Tarasina oraz książkę "Psikusy" popularyzującą różnorodność, nieoczywistą estetykę i ideę adopcji psów nierasowych.

Katarzyna Świętek

Wrocławianka. Stworzyła i przez 7 lat organizowała Noc z designem (www.noczdesignem.pl) i Design Udomowiony. Była kuratorem projektów Polski Stół (www.polskistol.com) i razem z Oskarem Zięta wyposażyła Bar Barbara we Wrocławiu w ramach projektu "Usiądź po polsku" przygotowanego na Europejską Stolicę Kultury 20216. W 2016, w plebiscycie wrocławskim "30 kreatywnych Wrocławia", została nagrodzona w kategorii dizajn . Obecnie pracuje dla przemysłu, prowadzi projekty wzornicze i brandingowe. 

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Wrocław