Eksperymenty z jajem

9 Kwietnia 2020, 18:00 (Czwartek) - 11 Kwietnia 2020, 19:00 (Sobota)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
Po zakupie biletu prosimy o dołączenie do zamkniętej grupy "Tajne Laboratorium Pana Korka" na Facebooku https://www.facebook.com/groups/jajatajnelabpanakorka/
Podczas dołączania do Tajnego Laboratorium należy podać "Tajny kod" — jest nim numer zakupionego biletu (13 cyfr obok kodu QR).
Numer biletu znajduje się w wiadomości e-mail potwierdzającej zakup.
Transmisje eksperymentów tylko w zamkniętej grupie na Facebooku.
Normalny dla całej rodziny

Po zakupie biletu prosimy o dołączenie do zamkniętej grupy "Tajne Laboratorium Pana Korka" na Facebooku https://www.facebook.com/groups/jajatajnelabpanakorka/
Podczas dołączania do Tajnego Laboratorium należy podać "Tajny kod" — jest nim numer zakupionego biletu (13 cyfr obok kodu QR).
Numer biletu znajduje się w wiadomości e-mail potwierdzającej zakup.
Transmisje eksperymentów tylko w zamkniętej grupie na Facebooku.

już niedostępne 24,99 zł -

WIELKANOCNE EKSPERYMENTY Z JAJEM

Michał Szydłowski, popularyzator nauki z Laboratorium Pana Korka przeprowadzi na żywo różne eksperymenty na jajkach — zarówno surowych jak i ugotowanych.

Wykorzystując siłę ścisku dłoni razem z widzami sprawdzimy wytrzymałość skorupek surowych jajek. Podejmiemy także odważną próbę stania na surowych jajach.

Zbadamy wpływ różnicy ciśnień na jajko i z chirurgiczną precyzją obierzemy surowe jajko ze skorupki. Ciekawe, jak wysoko takie jajo potrafi się odbić?! 

Równia pochyła (tak fizycy nazywają nachyloną drogę) posłuży nam do zbadania budowy jaja. W oparciu o wyniki doświadczeń opracujemy nieniszczącą metodę rozróżniania jajek ugotowanych i surowych.

W widowiskowy sposób poddamy jajo działaniom sił grawitacji, oporu i wyporu — Isaac Newton, George Stokes i Archimedes z Syrakuz będą z nas dumni.

Czy naukowe podejście do jajka pozwoli nam powtórzyć słynny eksperyment Krzysztofa Kolumba, ale tym razem bez uszkodzenia skorupki?

Do przeprowadzenia eksperymentów na jajach wykorzystamy łatwo dostępne rzeczy (zapałki, butelki, ocet, sól) a także pompę próżniową, ciekły azot czy ploter sferyczny sterowany komputerem. Za pomocą tego ostatniego urządzenia z iście matematyczną precyzją wykonamy pisankę.

 

Wielkanocne eksperymenty z jajem


"Wielkanocne eksperymenty z jajem" to łącznie 3 godziny (3 transmisje trwające godzinę) ekscytujących eksperymentów, z których dużą część będziecie mogli powtórzyć w rodzinnym gronie naukowców.
Wśród aktywnych uczestników transmisji, którzy będą komentować eksperymenty wylosujemy naukowe nagrody!
Zakupiony bilet umożliwia dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, gdzie oprócz transmisji będą materiały dodatkowe i oczywiście możliwość odtworzenia wszystkich transmisji o dowolnej porze dnia i nocy.


Zakup biletu

Sprzedaż biletów trwa do soboty 11 kwietnia 2020 r. do godziny 17:30.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania lub przeniesienia wydarzenia na inny termin bez podania przyczyny.

W przypadku niewykorzystania biletu z przyczyn niezależnych od organizatora, nie podlega on wymianie ani zwrotowi.

Prosimy o kontakt telefoniczny (☏55555 000 7 lub ☏531 798 830) albo mailowy (pan.korek@pankorek.pl) w przypadku problemów z zakupem biletów.


Dołączenie do grupy na Facebooku

Po zakupie biletu prosimy o dołączenie do zamkniętej grupy "Jaja - Tajne Laboratorium Pana Korka" na Facebooku www.facebook.com/groups/jajatajnelabpanakorka/

Podczas dołączania do " Tajnego Laboratorium Pana Korka" należy podać "Tajny kod" — jest nim numer zakupionego biletu.

Numer biletu (13 cyfr) znajduje się w wiadomości potwierdzającej zakup obok kodu QR.


Transmisja na Facebooku

Plan transmisji pokazów eksperymentów w zamkniętej grupie na Facebooku:

  • czwartek 9 kwietnia 2020 r. godz. 18,
  • piątek 10 kwietnia 2020 r. godz. 18,
  • sobota 11 kwietnia 2020 r. godz. 18.


Jajecznica w TVP

 

O prowadzącym

MGR INŻ. MICHAŁ SZYDŁOWSKI — nagrodzony przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego prestiżowym wyróżnieniem "Popularyzator nauki 2014". Ceniony przez dzieci i dorosłych popularyzator nauk przyrodniczych. Uczestnik programu TVN "Mam talent" i gość talk-show "Rozmowy w toku". Prowadził własny program doświadczalny "Pod lupą" w telewizji Fokus oraz brał udział w programach śniadaniowych TVP prezentując doświadczenia z fizyki i chemii. Przez ostatnie 10 lat wraz z naukową ekipą z Laboratorium Pana Korka przeprowadził setki pokazów i warsztatów w całej Polsce pokonując 300 tys. km.

Zobacz również:

imprezy Chemia Edukacja Edukacja alternatywna Edukacja domowa Fizyka Nauka wydarzenia Sosnowiec