To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Oprowadzanie po Parku Akcji "Burza"
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Zapraszamy na spacer po Parku Akcji "Burza"! Po nowo oddanej przestrzeni oprowadzą Was sami autorzy realizacji - pracownie Archigrest oraz topoScape.


Park Akcji "Burza" został najbardziej utytułowanym laureatem w tegorocznej edycji konkursu Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy. Jury przyznało autorom realizacji nagrodę w kategorii projektowanie przestrzeni publicznej, nagrodę za rozwiązania proekologiczne oraz Grand Prix.
Kopiec z symbolem Polski Walczącej usypano z gruzów w trakcie powojennej odbudowy. W 2023 roku przeszedł wielką metamorfozę. Rewitalizacja objęła cały teren kopca z Parkiem Akcji "Burza". To już nie tylko miejsce pamięci, ale także wypoczynku z placami zabaw dla dzieci i różnymi atrakcjami.Na szczyt Kopca prowadzą dwie trasy. Są schody z miejscami do odpoczynku i podświetlanymi barierkami. Powstały też wąwozy, których ściany wykonane są z gruzobetonu pozyskanego na miejscu. Z wąwozów można przejść na ścieżkę przyrodniczą, która prowadzi do kładki rozpostartej wśród drzew. W ramach inwestycji posadzono ponad 450 drzew parkowych i około 8,5 tys. drzew leśnych, a także krzewy i byliny. Zachowano strefy dzikiej przyrody o ograniczonej dostępności dla człowieka.


▪️ Archigrest sp. z o.o. to autorska pracownia architektoniczna założona w 2018 roku przez doświadczonych architektów — Marcina Maraszka i Macieja Kaufmana. Specjalizujemy się w projektowaniu architektonicznym na różnych skalach, obejmując zarówno prywatne domy, budynki użyteczności publicznej, jak i duże kompleksy urbanistyczne i krajobrazowe. Oferujemy także usługi doradcze dla klientów prywatnych i instytucji publicznych. Angażujemy się w działalność edukacyjną i badawczą.W trakcie naszej działalności zdobyliśmy wiele nagród i wyróżnień. Najważniejsze zlecenia zdobywamy na drodze zwycięstwa w konkursach architektonicznych z wiodącym kryterium jakości.


▪️ Pracownia topoScape powstała w 2017r. w wyniku współpracy dwóch doświadczonych projektantek: Justyny Dziedziejko oraz Magdaleny Wnęk.Zajmujemy się szeroko pojętym projektowaniem krajobrazu w kontekście współczesnych miast. Projekty pracowni wykraczają poza standardowy zakres "projektów zieleni" obejmując całokształt elementów ożywionych i nieożywionych tworzących krajobraz. Projektując uwzględniamy kontekst miejsca, uwarunkowania przyrodnicze i ekonomiczno-eksploatacyjne a także relacje społeczne pomiędzy użytkownikami, potrzeby zrównoważonego rozwoju oraz gospodarowanie wodami opadowymi.Dorobek pracowni tworzy wiele projektów publicznych i prywatnych. topoScape jest również laureatem wielu konkursów architektonicznych.

Zobacz również:

inne wydarzenia Warszawa