To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Dorosły lub młodzież powyżej 13 lat
już niedostępne -
  Dziecko do lat 13-tu
już niedostępne -

I spożyli Paschę Izraelici (...) oraz wszyscy, którzy od nieczystości narodów tego kraju odwrócili się ku nim, by szukać Pana, Boga Izraela. (Ezd 6, 21)
Wielu przed Paschą udawało się z tej okolicy do Jerozolimy, aby się oczyścić. (J 11, 55)

WIELKA MOC PASCHY - WIECZÓR PASCHALNY 2019

Zapraszamy na kolację sederową organizowaną przez chrześcijan w Warszawie. Uroczystość odbędzie się 16.04.2019 (wtorek) w siedzibie Społeczności Chrześcijańskiej Północ przy ul. Elektronowej 10. Przewodniczyć i wprowadzać w charakter święta Paschy będzie mesjański lider Hylan Slobodkin z USA, wraz z żoną Ritą. Impreza ma charakter biesiadny i jest przeznaczona zarówno dla osób indywidualnych jak i całych rodzin. Wieczór paschalny (hebr. Pesach) jest organizowany według ściśle określonego porządku od 3500 lat. Porządek to po hebrajsku Seder, dlatego też święto to często nazywa się wieczorem sederowym.

Kolacja sederowa jest spożywana przez Żydów co rok na pamiątkę wyprowadzenia narodu Izraela z niewoli egipskiej. Jest to ten sam uroczysty posiłek, który spożywał Jezus z uczniami w czasie Ostatniej Wieczerzy. Wieczór sederowy jest centralnym wydarzeniem tak dla judaizmu, jak i chrześcijaństwa. Jest to święto pełne radości, śpiewu i tańca - radości z wyzwolenia i ze Zmartwychwstania, w którym udział ma każdy wyznawca Jezusa Chrystusa! Ten radosny charakter Paschy chcemy przypomnieć w czasie sederu.